Učenie sv. Hildegardy z Bingenu – Menštruácia

artur84

obrázok so súhlasom artur84 / FreeDigitalPhotos.net

Menštruácia je normálnou súčasťou každej ženy. I keď sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o „normálny a bežný“ cyklus, prirodzený pre každú ženu, nie je tomu vždy tak. Je nesmierne dôležité, aby sa tejto problematike venovalo oveľa viac pozornosti a to najmä z iného uhla pohľadu.

Liečenie ženských problémov

Ženy majú od prírody zvláštny rytmus. Každý mesiac sa opakujúci priebeh bezprostredne závisí so vznikom a zrodom človeka. Tento mesačný cyklus je ale často spojený s bolesťami počas pravidelného krvácania. Pomocou Hildegardiných odporúčaní môžu ženy zmenšiť svoje menštruačné problémy a prirodzene obmedziť, resp. ošetriť a liečiť ochorenia maternice ako endometrióza a myómy.

Typické ženské trápenie

Typické ženské trápenia počas „ich dní“ siahajú od všeobecnej nepohody až k silným kŕčovitým bolestiam v podbrušku so sprievodnými prejavmi ako nevoľnosť, nutkanie na zvracanie, hnačka alebo bolesti hlavy.
Popri Dysmenorey – s bolestivými ťažkosťami /sprevádzaným pravidelným krvácaním/ môže dôjsť pár dní pred menštruáciou k silným zmenám nálady, zvýšenej dráždivosti a skleslosti, čo je premenštruačný syndróm. /PMS/. Asi 70 – 80% všetkých žien vo veku pôrodnosti trpí PMS. Len v Rakúsku a Nemecku má 15 miliónov žien bolesti. Mnohé z nich roky trpia a myslia si, že im nemožno pomôcť.

Príčiny bolestí

Takzvané pravidelné bolesti sú spôsobované cyklickými zmenami vaječníkov /ovácia/. Tu sa tvoria hormóny, ktoré riadia mesačný cyklus. Mimoriadnu úlohu tu zohrávajú tzv. prostaglandíny. Tieto látky majú mnohoraké úlohy, napr. znižovať alebo zvyšovať krvný tlak, ale hrajú dôležitú rolu aj pri ustávaní a pociťovaní bolestí. Vnútorná rovnováha je týmito látkami výrazne ovplyvňovaná. Pretože tieto sa krvným obehom dostávajú aj k iným orgánom, môžu prostaglandíny spôsobovať mesačné potiaže. Toto môže mať aj ďalšie následky. Zmenou štiav v obsahu hormónov sa podporia rôzne chorobné obrazy v období ich vzniku. Občas sú endometrióza alebo myómy výsledkom dlhoročnej chybnej funkcie hormonálnych žliaz.

Endometrióza – je nezhubné, ale bolestivé a chronické bujnenie tkaniva mimo maternice. Je jedným z najčastejších gynekologických ochorení. Asi 10% všetkých žien získa toto ochorenie v období medzi pubertou a klimaktériom. Mnohí vedci obviňujú takzvané hormóny životného prostredia – napr. dioxín z rozšírenia tejto choroby. Školskej medicíne sa endometrióza dá odstrániť výlučne operatívne. Napriek tomu Hildegarda ponúka terapie s rastlinnými prostriedkami.

Myómy – sú často sa vyskytujúce nezhubné tumory svalového tkaniva vo vnútri maternice. Môžu viesť k zosilnenému alebo predlženému mesačnému krvácaniu. Následkom je rad rôznych ťažkostí ako
vnútorný pocit tlaku s bolesťami
bolesti v krížoch
zápcha
poruchy trávenia
ťažkosti pri močení

Samé o sebe myómy nevyžadujú terapiu, kým v tele nespôsobujú žiadne poruchy. Aj napriek tomu by však mali byť pod neustálou kontrolou lekára. Správnym nasadením terapie podľa Hildegardy sa dajú myómy aj endometrióza úspešne ošetriť a dokonca odstrániť.

Elixír z jelenieho jazyka

– univerzálny prostriedok na reguláciu poruchy hormónov
ideálna terapia ako kúra, by mala byť spojená s očistou čriev
– pri pravidelných menštruačných bolestiach alebo novotvaroch v okolí maternice

Pri tejto kúre sa jedná o relatívne intenzívnu terapiu, ktorá naštartuje liečbu. V praxi sa ukázalo, že je zmysluplná, po prvých šiestich týždňoch pokračovať v užívaní. Množstvo užívaného elixíru sa potom redukuje na jeden likérový pohárik denne /po obede alebo večeri/. Je potrebné vyhnúť sa porušeniu kúry. Pri ďalšej kúre sú dôležité pravidelné prehliadky u lekára, pretože už po 8. týždňoch by sa malo prejaviť zlepšenie. Ak sa ukáže zlepšenie, treba pokračovať v terapii dlhší čas.

Následná terapia žaburinkovým elixírom

Ak sa jedná o ťažkosti, ktoré pochádzajú od jedov zo životného prostredia a prekysleného prostredia, ordinuje sa následne na kúru z jelenieho jazyka kúra zo žaburinky. Často sa odporúča toto použitie aj ako následná liečba pri endometrióze a myómoch, ktoré by už mohli byť vyliečené. Zvláštnosť tejto kúry je v jej pôsobení na tumorové tkanivá a pevne v tele zachytené jedy životného prostredia. Opäť sa obnoví dôležitá rovnováha štiav v tele. V tele sa obnoví zdravé prostredie, ktoré bráni vzniku nových tumorových buniek a jedov životného prostredia. Terapia žaburinkovým elixírom sa využíva na ďalšie liečenie pri endometriózach a myómoch. Možno ju však chápať aj ako prevenciu.

pripravil: Vladimír Bugoš

V prípade záujmu o toto učenie Vás pozývame na pravidelný cyklus prednášok do Regeneračného centra Energy, Štefánikova 20, Košice

Ak sa Vám článok páčil, vopred ďakujeme za jeho zdieľanie:
7 598 pozretí

Všetky informácie uvedené na stránkach Znanie sú od nezávislých prispievateľov, alebo len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú nevyhnutnú lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov. Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi tejto stránky, ktorá nenesie zodpovednosť za nesprávne informácie. E-press dáva priestor na slobodu prejavu a právo na informácie, ktoré zaručuje
Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. čl. 26 Ústavy SR.>
...Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu...

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na [email protected] Ďakujeme
  • Array