Šungit – aktivátor vody

šungit_fulerenŠungit je nejstarší minerál na planetě obsahující uhlík. Od diamantu a grafitu se šungit liší jen svou strukturou. Jeho molekuly jsou svou strukturou podobné fotbalovému míči a nazývají se FULLERENY.

Tento karelský šungit je uložen v nejstarších vrstvách zemské kúry, jejichž stáří je více než 2 miliardy let. Jeho kosmický původ je díky vysoké koncentraci fullerenů velice pravděpodobný, protože podobné mimozemské fullereny byly nalezeny také v meteoritech. O důležitosti odhalení fullerenů hovoří i fakt, že skupina anglických vědců za něj získala Nobelovu cenu.

Výroba umělých fullerenů je dnes omezena kvůli jejich vysoké ceně. Ta je více než $900 za gram, a proto se využívají pouze v oblasti špičkových technologií kosmického výzkumu, medicíně a počítačovém průmyslu. Nález přírodních fullerenů v karelském šungitu je skutečná senzace. Je to jediné ložisko šungitu s obsahem fullerenů na Zemi.

Ukázalo se, že při vzájemném působení s vodou má šungit léčebné vlastnosti. Přetváří vodu na biologicky aktivní. Voda s energoinformační matricí šungitu je vodou nové generace. Pomáhá pracovat všem biologickým strukturám organizmu, aniž by potlačovala zdravé buňky. Fulleren je nejvýkonnější a dlouho působící antioxidant.

Šungitová voda působí na organizmus plánovitě. Tlumí bolesti a má protizánětlivé účinky. Má baktericidní vlastnosti, trvanlivý antihistaminový účinek. Šungitová voda díky svým léčivým účinkům pomáhá léčit nejrůznější zánětlivá onemocnění, alergické, virové, kožní, kloubní potíže, nemoci látkové výměny, a to těmito způsoby:

Pitím

gastritidu, kolitidu, nachlazení (chřipku, bronchitidu), žlučníkové a ledvinové kameny, cukrovku, artritidu. Pomáhá obnovit imunitní a energetický stav při syndromu chronické únavy. Je dokázáno, že fullereny brání vzniku a rozvoji arteriosklerózy. Neméně zajímavým faktem je, že šungitová voda odstraňuje kocovinu.

Obklady

vředy, špatně hojící se rány, proleženiny, furunkuly, lupénku, atopický exem. Skvěle zmírňuje bolest při popáleninách!

Tato voda má omlazující účinky. Každodenním mytím se zvyšuje elasticita a tonus pleti, mizí drobné vrásky, loupání pokožky, otoky. Šungitové fullereny urychlují regeneraci tkání. Velmi užitečné je omývání vodou při uhrech. Šungit takto obnovuje mladost a krásu pleti.

Oplachování vlasů vodou zpevňuje jejich kořínky, zamezuje plešatění a vypadávání vlasů a dodává jim lesk a hebkost.

Šungit je univerzální sorbent. Nic se nevyrovná schopnosti šungitu čistit vodu od škodlivých příměsí. Na svém povrchu absorbuje 95% nečistot, odstraňuje zakalení a dodává vodě pramenitou chuť. Šungit odstraňuje z vody těžké kovy, koloidní železo z vodovodního potrubí, nitráty a nitrity, pesticidy, dioxiny, fenoly, sloučeniny chlóru, ropné produkty, radionuklidy, vajíčka helmintoz, viry a bakterie. Současně dodává organizmu prospěšné mikro a makroprvky a pohlcuje škodlivé. Šungitovou vodu je možné používat ke kloktání, vyplachování úst a nosu při angínách, paradentóze a rýmě.

Historie

Neobyčejné vlastnosti šungitu byly v Rusku známy už velmi dávno, nenazývali ho však šungit, ale „břidličný kámen“ (pamatujete z Bible?). Šlechtična Xeňa Ivanova Romanovová byla vyhnána Borisem Godunovem do Zaoněží, kde ji bylo souzeno zemřít, ale na radu místních rolníků začala pít vodu ze zázračného pramene a koupat se v ní, po čemž nejen že se uzdravila, ale v roce 1596 porodila budoucího cara, zakladatele dynastie Romanovců, Michaila Fjodoroviče.

Petr první, který trpěl ledvinovými kameny, avitaminozou a poruchami trávicího ústrojí, vyzkoušel na sobě velikou sílu „břidličného kamene“ a vydal nařízení, aby tento kámen nosil každý voják. Ruská armáda vyhrála poltavskou bitvu částečně díky tomuto kameni. Léto 1709 bylo suché, vodní nádrže „rozkvetly“. Švédská armáda včetně krále Karla XII. měla poruchy střevního traktu a rychle ztratila bojovou formu. Ale ruští vojáci podle nařízení cara pili pouze vodu upravenou „břidličným kamenem“. Ruská armáda byla zdravá a porazila Švédy. Později, v roce 1719, byly na příkaz Petra I. na místě léčivého pramene postaveny první lázně v Rusku “Marciální vody“, které byly pojmenovány na počest boha války – Marse.

Současnost

Svět stojí před problémem technogenního znečištění. Ve většině zemí západní Evropy a Ameriky se již voda z vodovodu nepije. Není tedy divu, že karelský šungit nakupuje Holandsko, Norsko aj. Vodu upravenou šungitem lze právem nazývat vodou nového pokolení. Vděčí za to léčivým vlastnostem šungitu, kterých si předkové spravedlivě cenili. Kromě pití lze šungitovou vodu nasycenou zrnitým uhlíkem s výhodou využívat v kosmetice. Je to spojení posledních vymožeností s moudrostí tradic. Stimuluje rovnováhu buněčné výměny. Unavená a povadlá pokožka se obnovuje. Šungitová voda během mnoha staletí darovala ruským ženám hebkost pleti.

Pro lidi trpící kloubním onemocněním (artritidou, dnou, revmatizmem) je velmi účinný šungitový balzám nebo krém, který mírní bolest, záněty, otoky kloubů, zlepšuje krevní oběh a pružnost tkání. Pytlíčky s Šungitem přikládané na klouby nebo bedra odstraňují bolest a obnovují pohyb po radikulitidě, osteochondróze a artritidě.

Šungitová masáž chodidel (chození po drti), jejíž základem je působení na reflexní zóny, odstraňuje bolest a únavu nohou, zlepšuje krevní oběh a spánek, nabíjí pozitivní energií a má kladný vliv při onemocněních páteře.

Po koupeli v šungitové vodě máte pocit lehkosti, protože probíhá čištění energetických kanálů. Taková koupel odstraňuje napětí a stres, obklopuje tělo uvolňující něhou. Je velmi prospěšná lidem trpícím radikulitidou, osteochondrozou, kloubním a kožním onemocněním (psoriáza, ekzem, dermatitida).

Není tajemstvím, že největší procento lidí s leukémií nebo rakovinou žije v geopatogenních zónách. Na západě je velmi rozvinut průmysl ochranných prostředků před zářením. Dnes můžeme s jistotou říci, že nejsilnější ze všech známých ochranných prostředků před radiací je šungit.Vysoce aktivní šungitový uhlík je schopen zpomalit elektromagnetickou energii bez toho, aniž by narušil magnetické pole Země. Zastiňuje i nejsilnější záření. S tímto cílem se vyrábějí šungitové polštářky, pytlíčky a matrace.

Je prospěšné zalévat pokojové a zahradní kultury vodou nového pokolení. Na oplátku se člověku zlepší jejich úrodnost a budou vypadat zdravě.

Šungitovou vodu mají velmi rády zvířata. Ze dvou misek si určitě vyberou tu s šungitovou vodou. Zvířata trpí stejnými nemocemi jako člověk, proto je také pro ně šungitová voda velmi potřebná. Působí preventivně proti tvorbě kamenů, odstraňuje svrbění a loupání kůže, alergické projevy, zlepšuje kvalitu srsti, zpevňuje zuby a kosti, chrání před infekčními nemocemi a parazity.

Šungitová voda

je skvělý, naprosto přírodní nápoj, který získáte úpravou běžné vody z vodovodního kohoutku bez složitých procedur a nákladů.

sungit_aktivator_navod_11.

Pro přípravu šungitové vody si připravte kameninovou nebo skleněnou nádobu.

Optimální poměr šungit : voda je 1:15 až 1:20 – čili 1 balení na cca 3 litry vody.

 

 

 

sungit_aktivator_navod_42.

Ujistěte se, že nádoba neobsahuje žádné usazeniny a nasypejte do ní šungitovou drť.

Pak do nádoby vlijte trochu vody, 2x-3x s ní zatočte, abyste obsah zběžně oprali a vodu vylijte.

 

 

 

sungit_aktivator_navod_33.

Nyní naplňte nádobu pitnou vodou – běžnou vodou z vodovodu, ideálne filtrovanou, nebo ze studny (balená voda není vhodná – je „mrtvá“) v odpovídajícím poměru.

Voda je nyní zakalená – šungit je nerost a obsažený prach tvoří zákal. Ponechejte nádobu přes noc.

Na druhý den z hladiny odstraňte poslední nejjemnější částečky (vyzkoušená metoda je odsát papírovým ubrouskem). Šungitová voda je připravena k pití.

Při používání vždy udržujte minimální hladinu vody tak, aby zakrývala drť = nepoužijte vodu do poslední kapky.

sungit_aktivator_navod_24.

Přibližně po třech měsících (záleží na kvalitě vaší pitné vody), šungitovou vodu použijte zcela a šungitou drť přesypejte do sítka. Na drti můžete pozorovat „slizký“ potah.

Pod proudem horké vody se sítkem s drtí různě třeste a pohybujte tak, abyste drť důkladně omyli. Pak horkou vodu zaměňte za studenou a proveďte totéž.

Vyčištěnou drť vraťte do vyčištěné nádoby.

Dále postupujte podle bodu 3.

Tento proces nemůžete opakovat neomezeně dlouho, záleží jen na tom, jak důkladně dokážete šungitovou drť očistit od usazenin. Někteří lidé používají tutéž sadu rok a více a voda jim stále chutná, jiní mění sadu jednou za půl roku.

Několik rad na závěr:

  • nádobu s šungitovou vodou můžete bez obav nechat stát kdekoli na stinném místě při pokojové teplotě – voda se „nezkazí“ (i v létě!). Pokud budete dávat šungitovou vodu do ledničky (vychlazená chutná výtečně), dbejte na to, aby „nenatáhla“ aroma z potravin, které tam jsou uloženy.

  • šungitovou vodu můžete používat nejen k pití – používejte ji na vaření, na čaj, kávu, výrobu ledu, omývání citlivých partijí (obličeje), udělejte pokus s vašimi domácími mazlíčky (2 stejné misky, v jedné šungitová voda, v druhé pitná) – kterou budou preferovat, šungitovou vodou můžete vyléčit své květiny atd.

  • tip na čištění: vyberte si slunečný den. Vodu vypotřebujte nebo uchovejte pro nejbližší den. Do nádoby s drtí bez vody vlejte tolik vody, aby její hladina byla nad drtí. Vsypejte do nádoby jedno balení jedlé sody (do velké nádoby více), promíchejte a nechte ůsobit několik hodin za občasného promíchání. Pak vodu slejte, opláchněte podle bodu 4. Pak drť vysypejte na bílou podložku (osvědčilo se plátno – manipulace je pak pohodlná), zbytek vody včetně drtě přes plátno přelijete a plátno s drtí odnesete na slunce. Na přímém slunci nechte drť zcela vysušit a nabít. Pak plátno s drtí jednoduše seberete, drť překlopíte do sítka a očistíte jen studenou vodou na sítku výše popsaným způsobem.

  • na skleněnou nádobu můžete přichytit kartičky (max. 3) s napsanými vlastnostmi, které chcete do vody přidat a pak je získat. Jistě by mezi těmito slovy nemělo chybět slovo „ZDRAVÍ“. Pozn.: Celá tato věc s kartičkami vypadá jako lehká úchylka pro ortodoxní heretiky, nicméně pokud máte možnost podívat se pod mikroskopem na kousek ledu z pitné vody, pak šungitové vody a pak „okartičkované“ šungitové vody, zřejmě se minimálně … zamyslíte).

  • Šungitová drť
  • Šungitové produkty
  • Ďalšie zaujímavé články o šungite
  • Články o vode

Zdroje:
probuzeni.blogspot.sk
bylinka.cz

Ak sa Vám článok páčil, vopred ďakujeme za jeho zdieľanie:
20 725 pozretí

Všetky informácie uvedené na stránkach Znanie sú od nezávislých prispievateľov, alebo len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú nevyhnutnú lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov. Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi tejto stránky, ktorá nenesie zodpovednosť za nesprávne informácie. Znanie.sk dáva priestor na slobodu prejavu a právo na informácie, ktoré zaručuje
Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. čl. 26 Ústavy SR.
...Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu...

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na [email protected] Ďakujeme