Koloidným striebrom proti baktériám a mikróbom

koloidne striebro

Koloidné striebro – nano produkty
klik na obrázok

Koloidné striebro je homogénny roztok, ktorý obsahuje milióny veľmi maličkých častíc. Vyrába sa elektrolýzou z kusu veľmi čistého striebra v ultračistej vode. Tieto častice majú veľkosť od 1 do maximálne 10 nm (pre porovnanie, hrúbka ľudského vlasu je okolo 50 um, a tieto častice sú ešte 1000x menšie). Pre porovnanie: vírusy majú veľkosť od 15 do 150 nm a baktérie od 350 do 1000 nm, sú teda podstatne väčšie než častice koloidného striebra, ktoré vďaka tomu môžu voľne prenikať do vnútra patogénov a podporovať liečebný proces. Majú rovnaký elektrický náboj, takže sa odpudzujú a sú v neustálom pohybe. Keďže však postupne dochádza k strate náboja, pohyb častíc sa spomaľuje a účinnosť koloidu sa znižuje. Tento proces trvá približne 90 dní. Preto je potrebné používať čo najčerstvejší roztok.

ČO ZNAMENÁ ZKRATKA ppm

ppm (parts per million) sú jednotky, v ktorých sa odborne porovnáva objem dvoch látok, z ktorých jedna je zastúpená voči tej druhej len v mikroskopickom množstve (jedna milióntina celku).

V prípade koloidného striebra nám ppm ukazuje koľko častíc rýdzeho striebra sme nechali do vody uvoľniť – vyššie číslo ppm = väčší počet vo vode obsiahnutých strieborných častíc. Treba mať vždy na pamäti, že je to kov a zvlášť opatrní by preto mali byť ľudia alergickí na kovy!
Je potrebné zdôrazniť, že ľudské telo vypĺňajú prirodzené koloidné látky, ako je krv, lymfa, vnútrobunečné tekutiny. Napríklad v krvi sa nachádzajú častice vápnika, draslíka a sodíka, ktoré majú elektrický náboj a spolu s krvou tvoria koloid. Striebro v koloidnej forme má podobnú štruktúru ako organické tekutiny, čo je pre ľudský organizmus dobré, pretože sa vďaka tomu koloidné striebro ľahko vstrebáva. Mikroskopická veľkosť častíc striebra im dokonca umožňuje prenikanie z vlásočníc do každej živej bunky, v ktorej môžu urýchľovať a podporovať liečebný proces na bunečnej úrovni.

Použitie koloidného striebra

 • Ako kvapky do očí (10-15 ppm) rôzne zápaly vo vnútri aj v okolí oka (napr. zápal spojiviek, zápal očného viečka), zápal stredného ucha
 • Ako klystír (15-25 ppm) pri plesňových ochoreniach tráviaceho traktu, zlatá žila
 • Výplach pošvy (15-25 ppm) pri pohlavných chorobách, kvasinkové infekcie
 • Ako sprej do nosa (20-25 ppm) zápaly tvárovej a čelovej dutiny, pri rôznych infekciách nosovej sliznice, herpes, Stafylococcum Aureus
 • Výplach hrdla a kloktanie (20-25 ppm) ochorenia úst a hrdla, chrípka, zápal mandlí, zápal úst a ústnych slizníc, prevencia zubného kazu, po zubných zásahoch a operáciách, ako všeobecná ústna hygiena
 • Vonkajšia aplikácia – sprej, obklad (40-55 ppm) ochorenia kože – akné, bradavice, lupiny, herpes, furunkulus, psoriáza, otvorené a rezné rany, popáleniny, odreniny, rôzne zápaly, uštipnutia hmyzom, rôzne ekzémy, plesňové ochorenia, opary a vredy.

Vnútorne použitie koloidného striebra je povolené iba mimo EU!!!

Živá, mrtvá a stříbrná voda - klik na obrázok

Živá, mrtvá a stříbrná voda
klik na obrázok

Vnútorne užívať maximálne do hustoty 25 ppm!!

Odporúčané dávkovanie je nasledovné:

 • preventívne: max. 1 lyžička denne (asi 5 ml)
 • podporne pri nachladnutí, infekciách, chrípke: 4 x denne 1 lyžička (4 x 5 ml)
 • podporne pri chronických ochoreniach: 2 x denne 1 lyžička (2 x 5 ml)
 • pre zvýšenie vitality: max. 6 lyžičiek denne (do 30 ml)

Na dávkovanie koloidného striebra používajte podľa možností sklenené nádoby (poháriky).
V Európskej únii je podľa nových predpisov zakázané vnútorné užívanie potravín s obsahom nanomateriálov. Mimo EÚ, t.j. aj v USA, Japonsku a iných vyspelých krajinách nie je vnútorné užívanie koloidného striebra obmedzené. Takže v EU sa koloidné striebro môže používať len ako kozmetický produkt na vonkajšie použitie.
Keď sa koloidné striebro dostane do prostredia v okolí jednobunkových živočíchov, bráni ich životným funkciám, a tak behom krátkeho času uhynú. Ničí štruktúru bielkovinového obalu a tým zabraňuje ich rozmnožovaniu a napomáha ich zničeniu. U húb a baktérií blokuje životne dôležitý enzým a tým zapríčiňuje ich zničenie.
Okrem toho vykazuje koloidné striebro aj antioxidačnú aktivitu. Koloidné striebro likviduje len jednobunkové organizmy, nie viacbunkové parazity, aj keď ani k tým sa nechová priateľsky. Našťastie pre nás je jednobunkových mikróbov viac ako 97% všetkých druhov.

Už pri koncentrácii 10 ppm má väčší antibakteriálny účinok ako väčšina bežných antibiotík. Dodnes vieme o viac ako 650 druhoch choroboplodných mikroorganizmov, ktoré koloidné striebro efektívne ničí. (zdroj: Science Digest magazín 1978, marcové číslo).
V laboratórnom prostredí v skúmavke za približne 6 minút zničí všetky choroboplodné mikroorganizmy. Známu baktériu nemocničných nákaz – Stafylococcus Aureus – dokáže tiež zničiť za takýto čas. Výskumy s koloidným striebrom ukázali, že väčšina baktérií a vírov nedokáže proti nemu vyvinúť sebaobranný mechanizmus.

Koloidné striebro zabíja nielen chorobné baktérie, ale aj baktérie telu priateľské, ako napríklad laktobacillus acidophilus, laktobacillus bulgaricus, laktobacillus bifidus a podobné, rovnako ako to robí väčšina antibiotík. Je nutné tieto baktérie obnoviť najlepšie konzumáciou vhodných jogurtov alebo ešte lepšie symbiotickými laktobacilmi vo forme tabletiek.

Striebro je esenciálny stopový prvok pre človeka, i pre rastliny a zvieratá. Lekárske výskumy jasne preukázali tesný vzťah medzi striebrom a imunitným systémom ľudského organizmu.
Koloidné striebro sa evidentne podieľa na dozrievaní T-buniek, jednej z najdôležitejších zložiek imunitného systému. Okrem toho koluje v krvnom obehu, čo je zvlášť významné pre jeho doplnenie, nakoľko pri kontakte umŕtvuje choroboplodné víry, baktérie a plesne. Tým uľahčuje prácu imunitnému systému.

Často sa medzi vedcami hovorí o tom, že častice striebra sa v organizme prejavujú ako „strieborné strely“, čo znamená, že samé vyhľadávajú choroboplodné zárodky a priťahujú ich svojím opačným elektrickým nábojom (majú silný kladný náboj, zatiaľ čo väčšina choroboplodných zárodkov má náboj záporný). Preto je možné povedať, že nejde o náhodný, ale naopak o cielený proces, čo v konečnom dôsledku zásadne podporuje liečbu a urýchľuje uzdravenie.

Koloidné striebro sa chová chemicky neutrálne k všetkým tekutinám a liekom vrátane antibiotík. Ďalej nedráždi zažívacie ústrojenstvo, čo znamená, že koloidné striebro môžu bez obáv užívať aj osoby trpiace akútnym prekyslením žalúdka, pálením záhy, kolikou a ďalšími zažívacími problémami.

Pozrite si porovnanie rôznych koloidných produktov. Nie vždy je udávané ppm aj skutočné:

AKNÉ

Títo ľudia môžu vďaka tomuto kozmetickému prípravku s hustotou 50 ppm fungovať s pleťou, ktorá vyzerá tak zdravo ako v prípade niekoho, koho akné netrápi. Pri čistení však buďte jemní. Pílingy alebo príliš silné čistenie môže pleť podráždiť – naučte sa teda k pleti pristupovať ohľaduplne. Pokiaľ máte pleť so sklonom k mastneniu, určite sa vyhýbajte prípravkom na olejovej báze. Podobné platí aj pri líčidlách.
Akné je pomerne bežnou chorobou. Postihuje zhruba 90 percent tínedžerov a čelí mu aj približne 60 percent dospelých žien.
Veľmi dôležité je dodržiavať prísnu hygienu pleti. Akné vychádza z nadmernej produkcie mazu – séba, ktoré upcháva mazový kanálik. Keď nemôže odtekať, vytvára čierne bodky a mikrocysty. Ako ďalšia môže prísť na rad baktéria, ktorá je priťahovaná nadmerným množstvom séba – mazu v pokožke a v mazových kanálikoch spúšťa zápal, ktorý spôsobí tuhé, červené, niekedy až bolestivé pupienky.
Hoci stále viac odborníkov prízvukuje, že žiadna konkrétna potravina akné nespôsobuje, tiež dodávajú, že príjem niektorých potravín zhoršuje proces čistenia pleti. Ide najmä o ťažké potraviny a tie, ktoré zahlieňujú. Odporúča sa znížiť objem polotovarov a predpripravených jedál a dodať do jedálnička veľa čerstvých potravín – zeleniny a ovocia, ale tiež napríklad potravín bohatých na omega 3-mastné kyseliny, ktoré tlmia zápalové procesy.
Rozhodne sa neodporúča vystavovanie pleti slnku. Tvrdenie, že slnko lieči vyrážky je podľa dermatologičky jeden z najväčších mýtov. „Veľa ľudí si myslí, že slnko vysuší vyrážky. Ale aby bolo jasné, slnko dokáže spraviť s akné ešte horšie. Môže pokožku poškodiť a je najlepšie vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu či soláriu.
Lekári tiež upozorňujú, že na akné nie je dobré vyraziť vyzbrojený vlastným odhodlaním a prstami. Vytláčanie vyrážok častejšie zhorší zápalový proces, ba čo viac vytvára sklon k trvalým následkom. Na pleti často zostávajú červené alebo hnedé škvrny, drobné jazvičky. Niektoré sa hoja týždne, niektoré mesiace a niektoré sa nezahoja vôbec. Ak sa im chcete vyhnúť, mali by ste sa vyvarovať neodborného vytláčania vyrážok. Tiež voľte prípravky, ktoré okrem pôsobenia na pleť so sklonom k akné, pôsobia aj korekčne a obnovujúco. Niektoré dokážu pigmentové škvrny a pozostatky akné zjemniť, vyhladiť, či úplne eliminovať. Samozrejme, dôležitá je komplexná a dlhodobá starostlivosť.

Čo spôsobuje akné?

Presná príčina akné nie je známa, ale lekári sa domnievajú, že je výsledkom mnohých združených faktorov. Jedným z dôležitých faktorov je vzostup hormonálnych hladín, najmä hormónov nazvaných androgény (mužské pohlavné hormóny), ktoré sa zvyšujú u chlapcov, ale aj u dievčat počas puberty. Androgény môžu viesť k rozšíreniu mazových žliazok a väčšej produkcii mazu. Iným faktorom je dedičnosť. Vedci sa domnievajú, že tendencia k rozvoju akné môže byť zdedená po rodičoch. Štúdie napríklad ukázali, že mnoho chlapcov v školskom veku má toto ochorenie v rodinnej anamnéze.
Ochorenie väčšinou začína v puberte a môže prebiehať počas mnohých rokov. Traja zo štyroch dospievajúcich trpia do určitej miery akné spôsobené hormonálnymi zmenami

Faktory, ktoré môžu prispievať k akné alebo ju zhoršovať

 • Dedičnosť
 • Menštruácia – zmeny hormonálnych hladín u dievčat a žien môžu spôsobiť vzplanutie akné 2 až 7 dní pred začiatkom menštruácie.
 • Tehotenstvo a hormonálne zmeny s ním spojené
 • Antikoncepcia- začiatok alebo koniec užívania perorálnej antikoncepcie
 • Stres- predovšetkým silný alebo dlhodobý emočný tlak môže zhoršovať toto ochorenie
 • Lieky- obsahujúce androgény, lítium a barbituráty, kortizón, bróm, jód, niektoré epileptiká, preparáty obsahujúce decht, často niektoré vitamíny zo skupiny B, okrem iných predovšetkým vitamín B6 a vitamín B12, vyvolávajú u ľudí tiež symptómy podobné akné.
 • Mastná kozmetika -môže narušiť bunky folikulov a spôsobiť ich zlepovanie.
 • Dráždivé látky v životnom prostredí- znečistenie prostredia a vysoká vlhkosť

Vytláčanie alebo manipulácia s léziami a silné drhnutie pokožky môže akné zhoršovať.

Prečo sú aj ženy postihnuté akné?

Ak sú to mužské pohlavné hormóny, ktoré podporujú produkciu mazu, prečo potom trpia ženy na akné rovnako často ako muži? Na to existuje celkom jednoduché vysvetlenie: aj ženský organizmus produkuje isté množstvo mužských pohlavných hormónov, rovnako ako mužské telo do určitej miery produkuje ženské pohlavné hormóny. Z toho dôvodu je v puberte aj u dievčat podporovaná tvorba mazu v mazových žľazách. Ženské pohlavné hormóny, estrogény, tlmia produkciu mazu. V období puberty majú však androgény, mužské pohlavné hormóny – čo sa týka vplyvu na mazové žľazy – prevahu. Vo veku 30 rokov trpia na akné už iba 3% mužov. U žien je to inak: ak ženské telo vyprodukuje viac androgénov ako normálne, môže vzniknúť akné.

Upozornenie: Všetky hore uvedené údaje slúžia pre informáciu a poučenie, nenahradzujú akúkoľvek liečbu predpísanú lekárom.

 • Koloidné nano produkty s deklarovaným ppm a za dobrú cenu nájdete TU.
 • Ďalšie články ohľadne parazitov a plesní TU.

 

Ak sa Vám článok páčil, vopred ďakujeme za jeho zdieľanie:
18 589 pozretí

Všetky informácie uvedené na stránkach Znanie sú od nezávislých prispievateľov, alebo len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú nevyhnutnú lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov. Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi tejto stránky, ktorá nenesie zodpovednosť za nesprávne informácie. E-press dáva priestor na slobodu prejavu a právo na informácie, ktoré zaručuje
Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. čl. 26 Ústavy SR.>
...Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu...

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na [email protected] Ďakujeme
 • Array