Elixír života našich predkov – Ivan čaj

Ivan čaj je už od pradávna unikátnym nástrojom prírody, ktorý umožňuje zacelenie celého tela i jemnohmotných tiel.

Pre Vrbovku úzkolistú (Ivan čaj) je charakteristické, že ako prvá bylina začína rásť na miestach po lesných požiaroch a rúbaniskách. Svojou prítomnosťou “lieči popálenú zem” a chráni mladé výhonky rastlín pred spaľujúcim slnkom aj prízemnými mrazmi.

vrbovka-ivan-caj-aljaska

Lesníci si všimli, že na nedotknutých plochách, kde rastie vrbovka úzkolistá, sa mladým rastlinám stromčekov darí oveľa lepšie ako na plochách, o ktoré sa poctivo starajú. A to preto, lebo vrbovka úzkolistá je bylina, ktorá uvoľňuje teplo. Na miestach kde je to vrbovkou úzkolistou husto zarastené je vzduch teplejší o niekoľko stupňov. Dokonca keď prichádzajú prvé mrazy je možné okolo vrbovky úzkolistej vidieť ešte vždy zelenú trávu.

vrbovka-ivan-caj free pixabayTáto bylina dokáže rásť azda všade – na čerstvých piesočnatých a ílovitých pôdach, na rúbaniskách, pasekách v ihličnatých a zmiešaných lesoch, blízko priekop, na odvodnených rašeliniskách aj pozdĺž železničných násypov….Rozšírená je takmer v celej Európe aj na Islande a v Grónsku, v Rusku, pokrýva takmer celú Áziu vrátane Malej Ázie a Kaukazu cez Sibír až na Ďaleký Východ, vyskytuje sa dokonca aj v Japonsku. Jej areál zaberá aj veľké časti Severnej Ameriky. Chýba len na južnej pologuli.

Fermentáciou Vrbovky, Ivan čaj zvyšuje účinnosť

Fermentovaná Vrbovka úzkolistá (Ivan čaj) je zabudnutý nápoj našich múdrych predkov, ktorý sa vyznačuje výnimočnými vlastnosťami a účinkami na telo. Fermentácia mu dodáva celé spektrum užitočných vlastností a zároveň vytvára neopakovateľnú medovú arómu a jantárovú farbu čaju. Obsah biologicky aktívnych látok v Ivan čaji sa líši v závislosti na čase zberu, kvality rastlín, miesta rastu a technológie spracovania. Ivan čaj zo severu sa považuje za kvalitnejší, pretože studené leto prispieva k vyššej akumulácii užitočných látok v rastlinách.

Ivan čaj obsahuje 70 stopových prvkov, vrátane významného množstva železa, horčíka, draslíka, sodíka a medi. Ďalej obsahuje 18 aminokyselín, ktoré sú ľahko absorbované telom a rýchlo dodajú energiu. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C (až 6 krát viac ako citrón). Okrem vitamínu C obsahuje aj vitamíny B, obzvlášť dosť karoténu. V čaji sa nachádzajú aj triesloviny, bioflavonoidy, pektín a chlorofyl.

Flavonoidy majú antioxidačný účinok a eliminujú voľné radikály, čím poskytujú ochrannú bariéru zdravým bunkám pred mutáciami. Chránia tkanivá organizmu pred poškodením spôsobeným nadmerným uvoľnením histamínu (látky, ktorá sa tvorí počas zápalu a alergie), čo poskytuje ďalšie možnosti pre liečenie astmy a alergických reakcií.

Okrem antiseptických vlastností má schopnosť čistiť organizmus od toxínov. Pri pití Ivan čaju prebieha čistenie celého organizmu a v priebehu 2 týždňov pri pravidelnom používaní (každý deň 3 až 4 krát denne), človek začne mať pocit, akoby organizmus začal rozkvitať a nastáva upokojenie. Jednu dávku Ivan čaju viete opakovane použiť aj 3-4 krát po sebe a zakaždým ma rovnako silný účinok.

Pod vedením Dr. Alexandra Podkozlina, člena New Yorkskej akadémie vied, skupina imunológov vydala správu, ktorá hovorí, že Ivan čaj stimuluje imunitný systém lepšie ako najvzácnejšie a najdrahšie liečivé rastliny.

Svojimi protizápalovými a antioxidačnými vlastnosťami nemá Ivan čaj obdobu v celej rastlinnej ríši.

ivan caj

Fermentovaný Ivan čaj
klik na obrázok

Veľký podiel tanínu a slizov v Ivan čaji má vplyv na celkovú činnosť a rôzne zápaly tráviaceho traktu, napríklad: žalúdočné vredy, gastritídu, kolitídu, zápal žlčníka, pálenie záhy. Okrem zápalov tráviaceho traktu je Ivan čaj so svojími protizápalovými vlastnosťami veľmi účinný aj pri zápale prostaty a aj pri iných zápaloch urogenitálneho traktu. Ďalšie z mnohých vedeckých štúdií ukázali, že Ivan čaj výrazne zmierňuje bolesti, zlepšuje prácu pečene aj obličiek, je užitočný pri anémii, hypertenzii, ateroskleróze, znižuje toxicitu pri rakovine

Výskum uskutočnený na katedre doškoľovania stomatológov v Moskve na Krasnoselskej ulici poskytol výsledky z ktorých je zrejmé, že Ivan čaj sa veľkou časťou podieľa na zdravom stave ústnej sliznice a zároveň pôsobí ako prevencia zubného kazu.

Na centrálnu nervovú sústavu Ivan čaj pôsobí veľmi upokojujúco, dokonca jeho sedatívne účinky, sú len o čosi málo slabšie, ako sedatívne účinky dobre známej byliny Valeriany. To je dôvod prečo je odporúčaný na reguláciu nervového systému a prečo množstvo pracovníkov neurologických stredísk a detských kliník v Rusku tvrdia, že Ivan čaj zmierňuje stres, vyčerpanie, ale aj hysterické až psychotické stavy, neurózy a iné psychické poruchy.

Pri únave a vyčerpaní si spomeňte na fermentovaný Ivan čaj, ktorý upokojí, dodá silu a pred spaním navodí hlboký a osviežujúci spánok. Nie nadarmo ho ľudia na severe nazývajú aj duševný čaj…

Príroda nám dáva všetko potrebné pre náš život a naše fyzické aj mentálne zdravie. A preto nám príroda ponúka Vrbovku úzkolistú, ktorá nás dostane do našeho harmonického stredu.

Jeho hlavná vlastnosť je však stále jednoznačne posvätná. Ide o obnovenie spojenia s predkami a prebudenie genitálnej genetickej pamäte. Viac v článku:

Ak sa Vám článok páčil, vopred ďakujeme za jeho zdieľanie:
13 367 pozretí

Všetky informácie uvedené na stránkach Znanie sú od nezávislých prispievateľov, alebo len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú nevyhnutnú lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov. Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi tejto stránky, ktorá nenesie zodpovednosť za nesprávne informácie. E-press dáva priestor na slobodu prejavu a právo na informácie, ktoré zaručuje
Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. čl. 26 Ústavy SR.>
...Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu...

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na [email protected] Ďakujeme
  • Array