Prečo sa radšej vyhýbať týmto potravinám ?

Neorientujete se v tucích, neznáte účinky glutamátu a geneticky modifikovaných potravin?

stop gmo

Free photo www.pixabay.com

Hostem Martiny Kociánové byla i tentokrát Anna Strunecká, profesorka v oboru fyziologie. Je držitelkou ceny České neuropsychofarmakologické společnosti i Ceny Aloise Alzheimera. Je autorkou knih Doba jedová a Jak přežít dobu jedovou. Za své specifické názory je také držitelkou anticeny Českého klubu skeptiků Sisyfos.

Martina: My jsme si posledně povídaly o tom, jak se odborné názory na to, které tuky jsou našemu tělu prospěšné, v průběhu času zásadně proměňují. Pojďme se podívat na další. Někteří odborníci v poslední době velmi chválí řepkový olej. Jak se na něj díváte vy?

„Geneticky modifikované plodiny se rozšířily ve Spojených státech amerických, takže celá Amerika nám dneska představuje obrovský testovací populační soubor, co to s lidmi udělá.“

Anna Strunecká: Ano. S profesorem Blaylockem jsme udělali velmi propracovanou teorii, proč glutamát může škodit autistům. Nastudovali jsme světovou literaturu o tom, jak se mění obsah volné kyseliny glutamové v našich tělesných tekutinách, v mozku, v krvi, v játrech a všude.

Je to neuvěřitelné, ale jedno jídlo vám dokáže zvýšit hladinu glutamátu v krvi až 40 krát. Dostává se i do mozku. Takže já v něm vidím jedno z největších civilizačních nebezpečí.

Už se přišlo na to, že geneticky upravované potraviny jsou zdraví škodlivé.

Zdroj: rozhlas.cz

Ak sa Vám článok páčil, vopred ďakujeme za jeho zdieľanie:
2 275 pozretí

Všetky informácie uvedené na stránkach Znanie sú od nezávislých prispievateľov, alebo len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú nevyhnutnú lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov. Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi tejto stránky, ktorá nenesie zodpovednosť za nesprávne informácie. Znanie.sk dáva priestor na slobodu prejavu a právo na informácie, ktoré zaručuje
Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. čl. 26 Ústavy SR.
...Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu...

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na [email protected] Ďakujeme