Dermaton oil – pre hebkú pleť po celý rok!

ID-10035710

obrázok so súhlasom Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Nezanedbávajte starostlivosť o svoju pokožku a zvoľte pre ňu to najlepšie.

Dermaton oil svojím prirodzeným zložením, šetrným pôsobením a do hĺbky siahajúcim účinkom pokožku prirodzene zjemňuje, ochraňuje a vyživuje.

Jedná sa o ľahko vstrebateľný olej vhodný pre každodennú regeneráciu suchej a normálnej pokožky.

Obsahuje olej z ryžových klíčkov, rakytníkový a jojobový olej, lecitín a éterické oleje, z ktorých najvýznamnejší je levanduľový olej a silice tymiánu.

Dermaton oil je prírodný, ľahko sa vstrebávajúci olej na dokonalú regeneráciu pokožky. Neobsahuje ochranné UV faktory, preto nie je vhodný na opaľovanie.

Účinky Dermatonu oil

Dermaton oil je vhodný na každodennú regeneráciu suchej a normálnej pokožky.

Pôsobí na jej upokojenie a obnovovanie po vystavení nepriaznivým vplyvom vonkajšieho prostredia alebo slnečnému žiareniu.

Tlmí bolesť pri popáleninách 1. stupňa (sčervenanie pokožky), odstraňuje svrbenie pri hojení kože.

Urýchľuje obnovu pokožky v hlbších vrstvách kože a zároveň ju chráni proti nadmernému vysychaniu počas regenerácie.

Olej je bohatý na obsah karotenoidov, vitamínu A, E, nenasýtených mastných kyselín a antioxidantov. Najvýznamnejším z nich je gamma-oryzanol. Tieto látky pôsobia na zníženie množstva voľných radikálov v koži, ktoré vznikajú následkom slnečného žiarenia. Tak zabraňujú predčasnému starnutiu kože.

Rakytníkový olej aktivuje melanocyty, t.j. urýchľuje tvorbu pigmentu po opaľovaní. Jojobový olej vytvára na povrchu kože ochranný film, ktorý robí pokožku odolnejšou voči mechanickému namáhaniu a vplyvu chemických látok. Spolu s éterickými olejmi pôsobí ochranný film čiastočne na odpudzovanie vonkajších parazitov, vrátane bodavého hmyzu.

Dermaton – pre viac info klik na obrázok

Použitie Dermatonu oil

  • na každodenné ošetrovanie suchej a normálnej pokožky
  • na zlepšenie pružnosti a elastickosti kože
  • vždy po opaľovaní
  • na urýchlenie zhnednutia pokožky po opaľovaní
  • pri popáleninách v štádiu sčervenania kože
  • ako repelent proti bodavému hmyzu

Odporúčaná aplikácia

Dermaton oil nanášajte na pokožku v tenkej vrstve, najlepšie večer. Pri popáleninách, ktoré sprevádza sčervenanie kože a bolestivosť, aplikujte 2–3 x denne. Pri ošetrovaní suchej pokožky 2 x denne. Olej je vhodný na každodenné používanie.

Zloženie Dermatonu oil

OLEJ Z RYŽOVÝCH KLÍČKOV – obsahuje vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín a antioxidantov (vitamín E, gamma-oryzanol), ktoré pôsobia proti vzniku a na zníženie množstva voľných radikálov v koži. V hĺbke dodávajú koži látky potrebné na jej regeneráciu.

RAKYTNÍKOVÝ OLEJ vyniká vysokým obsahom karotenoidov a retinolu. Regeneruje hlbšie vrstvy kože po pôsobení UV žiarenia, aktivuje melanocyty a zlepšuje pigmentáciu pokožky po opaľovaní.

JOJOBOVÝ OLEJ – je bohatý na rastlinné vosky, ktoré sú svojim zložením blízke povrchovej vrstvičke prirodzeného kožného vosku. Vytvára ochrannú vrstvu na povrchu tela a zlepšuje ochrannú funkciu pokožky.

LECITÍN – zdroj fosfolipidov a fosfatidylcholínu. Pôsobí ako emulgátor. Zlepšuje vstrebávanie a pri regenerácii kože poskytuje materiál na výstavbu bunkových membrán.

JABLČNÝ OCOT upravuje pH zmesi, dezinfikuje povrchovú vrstvu kože, pôsobí protizápalovo, aktivuje obnovu pokožky, zlepšuje vstrebávanie účinných látok Dermatonu oil.

GLYCERÍN – zlepšuje schopnosť hydratácie pokožky, zjemňuje ju.

ETANOL – upravuje vstrebávanie tukov. Stabilizačná zložka prípravku.

LEVANDUĽOVÝ OLEJ – poskytuje arómu, na kožu má upokojujúce účinky, pôsobí proti bolesti aj zápalu, odpudzuje vonkajšie parazity.

SILICA VAVRÍNU KUBEBOVÉHO, MATERINEJ DÚŠKY A PALMY RUŽOVEJ – dopĺňajú účinky levanduľového oleja.

Upozornenie

Dermaton oil neobsahuje UV ochranné faktory, preto nie je vhodný ako olej na opaľovanie.

Na dlaniach a miestach bohatých na potné žľazy je vstrebávanie oleja pomalšie. Po aplikovaní je preto vhodné utrieť ruky do sucha. Bezprostredne po nanesení môže olej farbiť, opatrnosť odporúčame predovšetkým v prípade bieleho odevu. Skladujte na suchom a tmavom mieste, pri teplote 10–25 °C, chráňte pred mrazom. Uschovávajte mimo dosahu detí!

Regenračné centrum

Ak sa Vám článok páčil, vopred ďakujeme za jeho zdieľanie:
4 610 pozretí

Všetky informácie uvedené na stránkach Znanie sú od nezávislých prispievateľov, alebo len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú nevyhnutnú lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov. Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi tejto stránky, ktorá nenesie zodpovednosť za nesprávne informácie. E-press dáva priestor na slobodu prejavu a právo na informácie, ktoré zaručuje
Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. čl. 26 Ústavy SR.>
...Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu...

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na [email protected] Ďakujeme