Konopí léčí nejen rakovinu

ID-10020100

obrázok so súhlasom Paul / FreeDigitalPhotos.net

„Když pěstujete léčivé konopí, máte cejch a mohou vás zneuctít, zmrzačit, zabít, okrást jako když v Americe zabíjeli a zotročovali indiány nebo černochy, jako když v Rusku stavěli pro nevinné gulagy a koncentráky a jako známe z dějin pogromů v Evropě a zločinů páchaných na Židech a Romech po staletí. Je to velmi smutné, protože ve výzkumu léčivých účinků konopí má naše země řadu světových prvenství a chováme se jako spadlí z vysokého baobabu přímo na hlavu.“

Dušan Dvořák, který je autorem výše uvedeného sdělení je zakladatelem cannabisteapie, mezinárodního výzkumu „Konopí je lék“ a jeho odborným garantem. Získal řadu českých a zahraničních cen včetně dvou ocenění české vlády, paradoxně i za léčbu konopím. V roce 2010 s rodinou a kolegy založil v Praze mezinárodní vědeckovýzkumné pracoviště Edukativní konopná klinika, nyní plánuje s podporou mezinárodního společenství Open Royal Academy v Olomouci otevřít první studijní ročníky cannabisterapie a otevřít burzu léčivého konopí Konopná apatyka královny koloběžky první.

Smutná chronologie:

  • Od roku 2006 pomáhal nemocným, kteří na léčebné konopí nedosáhnou.
  • Pomohl stovkám pacientů. Léčil rakovinu, roztroušenou sklerózu, diabetes a další těžká onemocnění.
  • Vyráběl masti, tinktury a čípky a léčbu poskytoval zdarma v rámci výzkumu.
  • Za svoji práci obdržel řadu národních i mezinárodních ocenění.
    Od roku 2008 je kriminalizován za pěstování konopí pro léčebné účely. Konopí je mu od té doby konfiskováno a odchází vždy s podmíněným trestem.
  • Justice se jej opakovaně a neúspěšně snažila zbavit svéprávnosti.
  • Dne 3. 12 .2019 byl odsouzen na 3 roky nepodmíněně Okresním soudem v Prostějově podle §283 za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými látkami a jedy a 6. 2. 2020 byl tento rozsudek potvrzen Krajským soudem v Brně.

Není morální, aby člověk, který pomáhá nemocným, byl za tuto činnost kriminalizován. Požadujeme propuštění Dvořáka i dekriminalizaci konopí pro léčebné a osobní použití. https://www.svoboduprodusana.cz/

Jak jste se vlastně dostal k tomu, že pomáháte lidem léčit konopím své nemoci?

Po vysoké škole jsem jezdil na stáže do zahraničí, vystudoval ještě  psychoterapii a také adiktologii, což je multidispilinární obor, jak bezpečně zacházet s drogami. Adiktologie se rovněž zabývá léčbou negativních následků, když jsou drogy v rukou nejen nezodpovědných dealerů na ulici, ale také lékařů a především farmaceutických společností.

Na začátku 90 let jsme s přáteli a kolegy založili v té době první specializovanou terapeutickou komunitu Sananim, která se zaměřovala na prevenci a léčbu drogových závislostí především nealkoholového typu, čímž nepopírám, že zabiják číslo jedna je právě alkohol. Ostatně prohibice nařízená tento týden ministrem zdravotnictví s pančovaným alkoholem je toho jasným dokladem. Konopí nikdy nikoho nezabilo.

Založil jsem pak v devadesátých letech s podporou rodiny, přátel, kolegů a řady dobrých lidí včetně zahraničních mecenášů Středisko prevence, léčby a rehabilitace drogových závislostí P-centrum v Olomouci, zabýval se osvětou a vzděláváním, pořádal konference, vydával skripta, řešil různé výzkumné studie a právě díky vlastní praxi, studiu odborné literatury a kontaktům s kolegy v zahraničí přišel na to, jakým obrovským podvodem na občanech, právním řádu a podvodem na národním hospodářství je takzvaná válka proti drogám.

V Evropě se téhle politice říká racionální drogová politika. Je však úplně iracionální. Drogové a farmaceutické mafie si rozdělí trh, policisté si hrají na hrdiny s mačetami, občané jsou oběti. Díky médiím, která oblbují veřejnost propagandou od rána do večera, se ze slova droga udělal strašák živený bláboly z Hollywoodu, protože drogový byznys je s americkou administrativou a Hollywoodem spjat pupeční šňůrou více než 77 let.

Slovo droga znamená bylina, léčivka, lék. Drogy nejsou zakázané proto, že by byly až tak nebezpečné, ale jsou nebezpečné, protože jsou zakázané a jsou pak v rukách dealerů. I lékař je dealer, jde jen o to, aby měl o léčivu dobré povědomí a nejlépe ho měl podepřen výzkumem, a to nemá ve více než 90%. Pokud výzkum financuje obchodní společnost, nesplňuje to klíčové kriterium pro nestrannost a objektivitu výzkumu a stačí si přečíst příbalové letáky, co jsou to za jedy s vedlejšími účinky, které vás zdevastují, nebo někdy i zabijí.

V roce 2000 se pro mne staly důležité věci. Jeden mladý člověk, kterého policisté zavřeli kvůli pár rostlinám konopí na zahrádce, tehdy na Moravě spáchal na vazbě sebevraždu a to mne nenechalo klidným.

Řekli jsme si s přáteli a kolegy v zahraničí ještě před Miléniem, že je věcí cti změnit tuhle prolhanou politiku, kterou určují mafiáni za podpory zkorumpovaných politiků, ale nevěděli jsme nikdo, jak to udělat a já to prostě šel hledat.

Obrátil se na mne tehdy asi šedesátiletý pán se zlomenou páteří na vozíčku se stále se zvyšujícími křečemi v rukou a nohou a zeptal se mne, jestli bych mu nemohl sehnat konopí, že četl, že to pomáhá. Získal jsem zrovna s kolegy cenu britské vlády za srovnávací studii o drogových politikách a prospěch ze skutečně racionální politiky a národohospodářská čísla byla jasná každému. Do toho jsme s podporou kolegů v Olomouci a v zahraničí usilovali o založení „Olomoucké nadace filantropů a mecenášů“, která by jako komunitní nadace pomáhala znevýhodněným a chudým lidem.

Nejprve jsem dal pánovi a jeho ženě prostudovat literaturu, mezitím sehnal více než dvoumetrovou rostlinu konopí plnou květů a současně poprvé požádal ministerstvo zdravotnictví o povolení k výzkumu. Dodnes mi to povolení nedali, prý je výzkum zakázán, i když jsem za vzdělávání veřejnosti v léčbě konopím v roce 2009 získal na návrh Vládního výboru pro zdravotně postižené vládní cenu s podpisem premiéra Jana Fischera. Pánovi konopí pomohlo a dál už ho ze semínek pěstoval sám jako spousta a spousta dalších lidí.

Za 4 roky pomohlo konopí mně osobně a to jsem měl brát podle lékařů do smrti farmaceutické jedy, ze kterých mi bylo ještě hůř, než bez nich.

V roce 2005 jsem podal na tehdejšího předsedu KDU-ČSL a dnešního ministra financí Miroslava Kalouska trestní oznámení za rasistickou zločineckou ideologii lidovců „Lidovci proti drogám“, kterou na můj popud odsoudila široká odborná obec, řada známých osobností, každý, kdo neměl v hlavě seno. Podařilo se nám za přispění novinářů vystrnadit alespoň z křesla náměstka ministra vnitra a hlavního ideologa války Jiřího Vacka, na které ho jsem také podal trestní oznámení za zločiny proti lidskosti. Říkal si inženýr, pobíral za to ve veřejné správě roky tabulkový plat, a neměl ani maturitu.

Kalouska ani jeho ideologa nikdo nezavřel, přes tolik stížností státním zastupitelstvím, ani soud neproběhl, nikdo neměl odvahu ho obžalovat, i když kvůli jeho lžím umírali a dodnes umírají nevinní lidé.

Bylo to tehdy medializované a obrátila se na mne paní Libuše Bryndová, která mi dala do té doby pro mne zcela neznámé studie a naučila mne spoustu nových věcí, jak s konopím zacházet, zejména staré a jí vynalezené receptury. Jako Olomoučáka a absolventa zdejší univerzity pro mne bylo velkým překvapením, když jsem se od paní Bryndové dozvěděl, že první výzkum léčivých látek v  konopí byl zahájen před 60 lety právě v Olomouci a že to byli právě lidé z Univerzity Palackého, kteří jako první na důkazech popsali léčivé účinky kanabinoidů, zejména CBD (kanabidiol), jako první na světě správně popsali strukturu omamného THC (dronabinol), jako první na světě potvrdili existenci tělu vlastního kanabinoidního systému, který vysvětluje, proč konopí tolik léčí a proč je tak bezpečné.

Biochemie a farmakokinetika kanabinoidů byla pro mne tehdy španělská vesnice, vždy jsem spolupracoval s lékaři a chemiky jako kolegy, kteří tohle ohlídali a znali, šlo mi hlavně o zastavení mrzačení a kriminalizovaní nevinných lidí a hledal cesty, jak získat papíry, aby nás nezavřeli, ale nevěděli jsme nikdo, jak je získat, protože úředníci i politici říkali, že je vše zakázané.

Důkladným studiem všech právních norem a konzultacemi s evropskými právníky jsme dokázali, že občané  žádné povolení k pěstování a zpracování konopí nepotřebují, pokud pěstují konopí do jednoho aru a je to v naprostém souladu se zákonem a mezinárodními úmluvami, ty však bohužel státní orgány nectí.

Od roku 2008 jsem se s podporou přátel, kolegů, známých umělců, nemocných a také kolegů ze zahraničí rozhodl zahájit zcela veřejně výzkum „Konopí je lék“. Vím, že takovou věc nelze zakázat, i když nejdou konopná léčiva patentovat, což je pro farmamafie pohroma. Všechno jsem v roce 2008 zveřejnil a rozhodl se také z protestu.

Začali totiž namísto ocenění trestně stíhat paní Libuši Bryndovou a přitom v lednu 2008 Nejvyšší soud ČR řekl, že léčba konopím a poskytování konopí k léčbě není trestný čin. Rozhodnutí nejvyššího soudu ale policie a justice také vůbec nedbala a dodnes nedbá, od roku 2004 a vstupu do Evropské unie policie stále měří THC v konopí v hrubém rozporu se zákony a dostane před soud každého. Paní Marie Brodská, kterou nejvyšší soud v roce 2008 osvobodil, byla za dva roky znovu za pěstování konopí a výrobu mastiček na své bolavé nohy opakovaně před soudem a letos spáchala sebevraždu.

Jde o zločiny proti lidskosti, nešlo a nejde mlčet, kolik nevinných laskavých a dobrých lidí jako Miloslav Tetour je vězení, kolik lidí bylo a stále je k smrti zmrzačeno a zneuctěno jako onkologicky nemocná Olga Novotná nebo Petr Ladislav Kodym, když budu mluvit jen o medializovaných a veřejně zadokumentovaných případech, kde mám svolení říci jména.

Přibližně kolika lidem jste během své praxe pomohl? A kolika naopak pomoci nešlo?

Rozdal jsem tisíce semen konopí a to se některá prodávají až za 500 korun semínko. Jsem rád, když mne nemocní nepotřebují a mohou žít důstojně a nezávisle. Řadu nemocí mohou lidé změnit sami i bez léčiv změnou životního stylu, náhledu na své chování, vztahy, živosprávu atd. Nemoc je informace. Když existuje odborná literatura a internet, tisíce lidí se poučili ze stránek konopijelek.cz.

Kdybych počítal pouze přímý kontakt s nemocnými a jejich rodinami od začátku 90 let, tak jsem pracoval s nejméně 666 nemocnými lidmi včetně těch, kterým jsem poskytl pouze odborné konzultace a produkty z konopí a výzkumu, nejčastěji masti. Správně udělanou a složenou mastičkou můžete zachránit až 3 tisíce končetin lidí nemocných cukrovkou, kterým ročně amputují končetiny, rozhýbat bolavé artrotické klouby, šetrně léčit popáleniny a vyléčit celou řadu kožních nemocí. Na konci 90 let jsme dělali P-centru studii úspěšnosti a skoro 70% nemocných daná nemoc po strukturované terapii netrápila nebo alespoň ne tak moc a žili důstojněji, s konopím je to víc procent, ale jde o to, jak se na úspěšnou léčbu díváte, jak formulujete, co je cílem, co se má zlepšit a co zlepšit nejde.

Pokud si někdo myslí, že je nějaký lék panaceum a každou nemoc vyléčí, tak je trumpeta. Jediné panaceum je láska. Pokud jdeme ke kořenům nemoci a celkovému vyléčení, tam jsou procenta a zejména u zákeřných nemocí jako je rakovina nižší. Důležité je, že konopí je velmi šetrné a bezpečné, nikdy na rozdíl od léků v lékárnách nebo alkoholu nikoho nezabilo, nejde se s ním předávkovat.

Když dnes člověk onemocní nějakou formou rakoviny, co mu nabízí české zdravotnictví? Jedovaté farmaceutické zboží, vykuchání a ozařování.

Jakou má podle statistik šanci, že z toho vyvázne živý?

Naštěstí člověk je tvor odolný a řada lidí to přežije. Zkuste se zeptat farmaceutických společností, jakou mají na to zboží cenou až 100 tisíc za měsíc léčby rakoviny reklamační dobu. Stačí si přečíst příbalové letáky, člověku vstávají hrůzou vlasy.

Vy doporučujete léčbu konopím. Podle vašich zkušeností a znalostí je to účinnější alternativa v léčbě rakoviny?

Konopí není jediná bylina, která léčí rakovinu. Španělští vědci pod vedením Manuela Guzmana jako první publikovali před více než 15 roky důkazy, že látky v konopí léčí rakovinu. Je ale více než 200 druhů rakovin a tisíce genetik konopí s mnohdy protichůdným účinkem a odlišnou synergií kanabinoidů, každý jsme jiný a každý máme za sebou jinou zátěž včetně předchozí devastace farmaky, pojídání jedů ze supermarketů a hamburgerové popkultury umělého jídla a nápojů, radiací v místech, kde bydlíme, toxických vztahů.

Kanabinoidy způsobují programovou smrt (aptózu) buněk rakoviny, regenerují zdevastovanou tkáň a léčí záněty, tiší bolest mnohem šetrněji než opiáty, zlepšují chuť do života, chuť k jídlu, to vše a mnoho dalšího nemocné s rakovinou často trápí.

Abych však mohl pravdivě odpovědět na vaši otázku, nesměla by být poslední 4 roky každý rok policií přepadena naše výzkumnická farma v Ospělově komandem s mačetami a zničeno vše, co to mohlo dokazovat a my žili jako ve válce.

Od roku 2000 žádám ministerstvo zdravotnictví o povolení k výzkumu, od roku 2008 žádám policii, zastupitelství, soudy, vládu i parlament o spolupráci. Dal jsem s manželkou a kolegy dohromady desítky lékařů, vědce ze tří kontinentů, vybudoval konopnou apatyku, vzdělávací kliniku, testoval standardy dobré praxe, do výzkumu jsme dali miliony a tisíce hodin studia a práce. Výsledek? Pokud budu mluvit jen za mou rodinu, máme více než deset soudů, jsem opakovaně odsouzen, obžalováván, obviněn, řeším desítky správních a trestních řízení, protože je s podporou médií křiven a desinterpretován právní řád a ústavní pořádek jako za nacistů a bolševiků. Teď se státní zastupitelství rozhodla prohlásit mne za nepříčetného blázna, prý nechápu, že páchám trestnou činnost, i když jsem nezpůsobil žádnou škodu a na jejich straně jsou lidské tragédie a enormní škody.

Marihuanu si dnes sežene každý teenager o dealera na ulici stejně jako pervitin a podobné „radosti“, ale léčivé konopí, to nikdy, říká vláda. Řada z těch lidí vůbec neví, o čem mluví a jaké tím páchají zločiny.

Na moji podporu a podporu zastavení kriminalizace výzkumu „Konopí je lék“ se postavili rektoři univerzit, vědci, lékaři, uskutečnilo se několik benefičních koncertů, ale do televize k seriozní debatě nás nepustí, tam k matení veřejnosti posílají své „odborníky“ jako například děkana Lékařské fakulty Karlovy univerzity Tomáše Zimu, který si plete konopí s plísní a bagatelizuje devastující účinky alkoholu, a to je vedoucím skupiny „odborníků“, na základě jejichž nepravdivých právních a medicínských manipulací poslanci rozhodli, že se pro nemocné budou dovážet z Holandska 3 druhy konopného květu za peníze jako od nejsprostšího dealera marihuany z černého trhu.

Na internetu koluje video dokument „Útěk před lékem – příběh Ricka Simpsona“, v němž je popsán recept na tzv. konopný výtažek a nemocní s diagnózami rakoviny atd. v něm hovoří, jak se s ním úspěšně vyléčili. Je konopný výtažek podle vás opravdu tak účinný, že dokáže vyléčit většinu druhů rakovin a jiných závažných nemocí?

Ten dokument jsme dali na stránky konopijelek.cz jako první už v roce 2009. Uspořádali jsme v říjnu 2009 turné „Konopí je lék, konopnou mast pro celou vlast“ a přednášeli na něm v Lékařském domě v Praze a Palackého Univerzitě v Olomouci lékaři, léčitelé a vědci z celého světa včetně Ricka Simpsona.

Rick Simpson i díky výzkumu „Konopí je lék“ už takhle riskantně výtažek nedělá, to je dobré říct za prvé, protože konopí vás nezabije nikdy, ale výroba výtažku vás může zmrzačit nebo i zabít. Jenže jednoduché domácí přístroje k destilaci, jako dnes Rick Simpson používá a konopí ještě před zpracováním zmrazí a pracuje s lékařským lihem, to u nás nikdo nevyrábí, nebo to nevíme.

Používám indikovaný způsob léčby, nejde jen o výtažek, konopí lze používat úspěšně i v téměř homeopatických dávkách zelené sušiny listí a květu.

Záleží na člověku, druhu nemoci, jejím stupni, na vhodné synergii nejen kanabinoidů v konopí, na což je úplně ta nejtěžší odpověď ze všech, na další spoustě proměnných.

I když bych ze srdce velmi rád přitakal sdělením Ricka Simpsona, doprovázel jsem k smrti mnoho onkologicky nemocných, většinu.

Je potřeba mluvit nejen o úspěších, které jsou s konopným výtažkem nesporné a 90% nemocných a jejich rodin vám potvrdí, jak jim pomohl zmírnit bolest, prodloužil život, učinil ho snesitelnějším nebo umíraní důstojnějším.To nesmíme zapomenout, protože paliativní léčba je zcela regulérní součást medicíny, ale z hlediska kurativní léčby a celkového vyléčení jsem zažil u rakoviny spíše prohry. Hovořil bych maximálně o 33% úspěšnosti kurativní léčby u určitých typů rakovin, více než 77% paliativně určitě, to bych podepsal krví. Nutno však poznamenat, že za mnou onkologové posílali nemocné až ve stadiu, kdy nemocní prošli roky standardní „léčby“ a když už jim nemohli pomoci a mnohdy je opravdu zcela zdevastovali farmaky, operacemi a ozařováním, takže tím a také válečnými podmínkami, za kterých výzkum realizujeme, je úspěšnost léčby zkreslena a kolegové lékaři se navíc bojí podepsat kasuistiky.

Řeknu vám to jinak. Kdybych měl volit standardní léčbu a postup, který svým poselstvím šíří kanadský léčitel a profesí elektrikář Rick Simpson, který se v roce 2002 sám vyléčil z rakoviny a odmítá o tom mlčet i kvůli tolika úmrtím svých blízkých na rakovinu a žádá lékaře na celém světě o spolupráci, v čemž mu naprosto rozumím, volil bych jako první při první diagnostice rakoviny léčbu konopím, enzymy a dalšími přírodninami, dbal stravy a nejen pitného režimu a také se ptal, co mi ta nemoc má říct a co mám změnit a pochopit.

Pokud jde o konopí, není to jen výtažek, záleží na druhu nemoci, její lokalizaci, jsou čípky, tinktury, čaje, masti, oleje, jointy, inhalátory, spreje, koláčky, výluhy, čokoláda, konopný prášek atd., je toho mnohem více, jak s konopím prospěšně a s ohledem na nemoc daného člověka zacházet. Současně bych léčbu vždy konzultoval s lékaři. Přestože jsem po 18 letech na protest proti projektu „Marihuana do lékáren“ vystoupil z České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, jen trdlo by mohlo říci, že znalosti lékařů a dnešní medicíny jsou jen podvod a lež.

ProtokolovydnvciVýzkum kurativních účinků konopí je ale dnes administrativními opatřeními a zneužíváním policie zakázán na celém světě a dělají ho tajně jenom vlády, což  je ale v rozporu se zákony a úmluvami a odmítám se svými přáteli a kolegy tuhle lež a zločiny na lidech a celé společnosti tolerovat.

Veřejnost považuje výzkum za marginálii – do doby, než se jich to týká osobně. Nikdo nechce výzkum podporovat, protože konopná léčiva nejdou patentovat a farmaceutické společnosti nemohou mít zisky z exkluzivity patentu, konopí je přírody! Může dobře posloužit přírodě, zvířatům i člověku.

Patentovat destilaci nebo vaporizaci, výrobu tinktury nebo masti nejde, a to je dobře. Patenty jen znepřístupňují léčbu chudým lidem. To neznamená zakázat hledat vhodné synergie látek v konopí k jednotlivým nemocem a také úrazům. Právě to ve výzkumu „Konopí je lék“ děláme a pracovali jsme s více než 77 odrůdami konopí. Nevím o žádném výzkumu, kde by toto činili, za vlastní peníze a bez státních subvencí.

Když budu mluvit je o dvou nelépe popsaných a námi sledovaných kanabinoidech CBD a THC, ve výzkumu jsme měli odrůdy, které měly převahu kanabidiolu (CBD), které měly zcela rovnovážný poměr s dronabinolem (THC), nebo naopak s převahou dronabinolu, a to vše v různých poměrech a koncentracích.

Jsou desítky kanabinoidů. Například kolega Ondřej Lumír Hanuš, který potvrdil na důkazech jako první na světě existenci tělu vlastního kanabinoidního systému savců a patří mezi deset nejvýznamnějších Čechů v zahraničí, pracuje na univerzitě v Jeruzalémě a může si dovolit sledovat více než 7 kanabinoidů, nepracuje však přímo s nemocnými, je chemik a vědec, ale pěstitelé mu dodávají vzorky, protože vědecký tým jeho šéfa Raphaela Mechoulama má světovou proslulost a jeho vláda se rozhodla výzkum nekriminalizovat, i když se sleduje jen výzkum paliativní léčby, nikoliv kurativní léčba, o tom se nesmí mluvit nikde na světě a jste za heretika.

Podle našich poslanců, kterým je bohužel korupce denním chlebem, budou mít nemocní po zavedení projektu „Marihuana do lékáren“ na výběr 3 léčiva: 2 druhy holandského samičího květu (tzv. marihuany) s absolutní převahou THC a konopnou směs, kde je téměř vyrovnaně zastoupeno CBD a THC obdobně jako v britském vyseparovaném extraktu s názvem léku Sativex, který si můžete koupit už od roku 2011. Cena extraktu i konopného květu je ale jako od nejsprostějšího dealera a je tím zcela zastavený výzkum, protože drogové mafie by neměly kšefty a farmaceuti by přišli na buben.

Před 60 lety popsal na důkazech právě v Olomouci na Palackého Univerzitě Zdeněk Krejčí antibakteriální účinky konopí. Když se údajně „v zájmu nemocných“ bez jakýchkoliv odborných podkladů a důkazů vyseparují z konopí všechny léčivé látky a také kanabinoidy a zůstanou pouze ty dva nejlépe popsané CBD a THC, prodávají farmaceuti nemocným gram CBD s gramem THC v léku Sativex za více než 24 tisíc korun! Takové množství vám vyroste v konopí na zahrádce stonásobně, zahrádkáři jsou vlastně multimilionáři.

Hovořil jsem o těchto hanebnostech v nejméně v pěti filmových dokumentech, dva filmové dokumenty s rodinou a přáteli financoval. Můžete se podívat na You Tube na dokumenty Konopí je lék, Konopné pašije nebo Rok konopí. Jako by byli lidé slepí a hluší, nečtou, ani film s autentickými lidmi je nepřesvědčí, aby to šílenství pomohli zastavit.

Když člověku zjistí rakovinu a ten se z nějakého důvodu rozhodne pro konopí, co by jste mu poradil, aby udělal jako první, druhé, třetí..? Jak konopnou léčbu skloubit s léčbou klasické medicíny?

Mluvit o tom s někým kompetentním, pokud nemá daný člověk naštudováno a je líný studovat, nebo ho tlačí čas. Velmi dobře zvážit rizika černého trhu. Vždy doporučují mít konopí pěstované odborně, na čisté půdě, protože konopí přijímá ze země do květu toxické látky z půdy, mít ho správně usušeně a prosté plísní, které mohou velmi ublížit, stejně jako nekvalitní zpracování. K terapii a dávkování pak přistupovat odpovědně, raději méně než více, když nevíme jak začít.

Je rozumné rozhodnout se pro samoléčbu bez jakékoliv asistence?

Ne, ale co lidem zbývá? Řada lékařů odmítá studovat a panuje obrovské tmářství a předsudky. Medici jsou jako budoucí lékaři vzděláváni způsobem, který určují farmamafie a každý to ví a taktně se o tom mlčí. Když se tomu lékaři vzepřou, začnou hovořit o celostní medicíně, psychosomatice, homeopatii a podobně, jsou veřejně zesměšňováni a uráženi.

Nedávno jednomu slovenskému poslanci vhodil jeho poslanecký kolega na hlavu pytel injekčních stříkaček přímo v parlamentu, protože promluvil pravdivě o heroinu a stavu života slovenské mládeže. Jako ve středověku. Málem by vás upálili na hranici a často tak jednají lidé, kteří mají sami psychické problémy, pijí nadměrně alkohol nebo zobou prášky a když kolikrát zjistíte finanční vazby a vztahy, je jasné, proč to dělají. Jiný slovenský politik vlastnící v Bratislavě spoustu hospod nadával nedávno lidem pěstujícím si konopí do feťáků! Dnes je důležité prioritně podpořit občany na Slovensku, tam se dějí skutečná zvěrstva.

Člověk naštěstí nejedná vždy podle rozumu, když se ptáte na roli asistence, rizika jsou řešitelná, asistenci rodiny rozhodně vždy doporučuji, stejně jako jiných včetně lékaře. Je čím dál více lékařů, kteří o léčivých účincích konopí vědí, někteří vám  pomohou se zorientovat, nebo vás dokonce poučí, jak si léčivé konopí vypěstovat a zpracovat a které odrůdy jsou vhodné na danou nemoc a stupeň choroby, což je včetně dávkování a nejdůležitější vědět.

Složení léčiva je dáno odrůdami anebo namícháním tinktur do správného poměru synergií kanabinoidů. Ani kvalitní rajčátka nevypěstujete bez znalostí, zkušeností a hlavně mnoha starostí a péče, nebo když jim nedáte živiny a pak je ještě necháte zapařit. Když rajčata dobře vypěstujete, tak vám vždycky chutnají stokrát víc a voní, ne jako v supermarketu. Stejně tak je to s pěstováním léčivého konopí. Chce to píli, znalosti, zkušenosti, čistou a vhodnou půdu a vztah. Jako všechno.

Existuje nějaké sdružení konopných léčitelů?

Takhle nikoho neoznačuji. Většina bylinkářů, stejně jako psychologů, lékařů, zahrádkářů, chemiků či jiných lidí, kteří pěstují pro nemocné konopí nebo dělají výzkum, vám řekne, že používají i celou řadu jiných bylin, houby, enzymy a jiné přírodní produkty. Cannabisterapie je multidisciplinární obor a strašák jménem závislost nevzniká na konopí, ale na získávání poznatků o něm, jak řekl nestor oboru Lester Grinspoon a zcela správně to odkazuje na moudré rčení Sokratovo (čím více vím), vím, že nic nevím.

Pokud by měl někdo zájem dozvědět se o léčebných účincích konopí a úzce souvisejících tématech více, mohl byste jmenovat knihy či jiné informační zdroje, které by neměl přehlédnout?

Odkazy na weby jsem uvedl, na konopijelek.cz je podrobný seznam odborné literatury, na konopijelek.blogspot.cz řada aktuálních studií a právní osvěta.

Jaké řešení navrhujete oproti dnešnímu poslaneckému návrhu s holandským konopím do lékáren?

Dodržovat mezinárodní právo a české zákony, nepopírat, že existuje paragraf 29 zákona o návykových látkách povolující od roku 2004 pěstování konopí každému občanovi do plochy 100 m2 a paragraf 5, odst. 5. který povoluje rovněž bez hlášení úřadům konopí získávat a zpracovávat k vědeckovýzkumným (pokusnickým) účelům.

Doporučuji dělat osvětu mládeže, rodičů i seniorů skrze veřejnoprávní Českou televizi a doporučuji zavést registrace pěstitelů na obecních úřadech, aby si lidé v obci navzájem neponičili úrodu nevhodným opylením a domluvili se.

Je nutné propojit výzkum s univerzitami a hlavně okamžitě přestat používat nelegální formu policejního měření THC v konopí určenou OSN pouze pro pašeráky drog, která odsoudí a dostane do kriminálu každého pěstitele, který nezná zákony a nemá na kvalitního advokáta, protože takové měření THC navyšuje sledované THC více než stonásobně.

Vzhledem k tomu, že technické předpisy okolo pěstování a zpracování konopí uvedené v zákoně o návykových látkách a trestním zákoníku nebyly nikdy od vstupu do Evropské unie oznámeny Evropské komisi a být ze zákona musely, což vládá odmítá veřejně přiznat, i když ji to v právní analýze napsal letos černé na bílém Parlamentní institut a my jí to říkáme roky, jsou dané zákony neúčinné, neplatné a nevymahatelné a je otázkou, kdo za ty důsledky v miliardových škodách na státním rozpočtu bude z odpovědných odsouzen a kdo se za ty zločiny na občanech omluví veřejnosti.

Evropský Soudní dvůr takovou zvůli úřadů opakovaně odsoudil a označil za nepřípustnou a z našeho podnětu porušení zákonů Společenství řeší od února Evropská komise a právě podávám stížnost Evropskému soudu pro lidská práva.

Kdyby vláda dohlédla, že věc je řešitelná civilizovaně, prospěch bude mít celá země, například lázně mohou pod náporem nemocných ze zahraničí praskat ve švech. Slováci mají také kvalitní lázeňství a vzdělali jsme v Edukativní konopné klinice jednoho mladého slovenského vývojáře nových léčiv, absolventa VŠCHT v Praze a ten by mohl garantovat výzkum pro celé Slovensko, má nejvíce odborných zkušeností.

Člověk je z toho vyčerpaný a už mne unavuje, pořád věc vysvětlovat a přitom mluvit do zdi a být označován za zločince, kterému přitom zdevastovali zdraví, rodinu, přátele, kolegy, známé i méně známé nemocné, viděl tolik sebevražd a zneuctěných lidí, chce to mladou krev, studenty, kteří se nenechají zblbnout propagandou médií jako v roce 1989 a nejsou žádní dealeři nebo ovčané, ale vzdělaní a nebojácní lidé.

Kdybych měl možnost mluvit veřejně, řekl bych studentům pár jednoduchých pravd.

Léčivé konopí není marihuana. Vzdělávání, výzkum a terapie není zločin, naopak. Je potřeba mluvit pravdu a pravdu měli už naše babičky a dědečkové, kteří o léčivých účincích konopí věděli dávno.

Masarykovo „Nebát se a nekrást“, ale dnes bohužel stále dostává pořádně na frak. Se zneužíváním policie, křivením zákonů k ochraně drogových dealerů si nikdo v parlamentu neláme hlavu, protože to řadě poslanců, úředníků, policistů a akademiků s turistikou na farmaceutických konferencích vyhovuje. Prohibice, na kterou Česká republika vyčleňuje podle českých i zahraničních studií nejvíce v Evropě a jsme současně největším evropským producentem mnohdy velmi toxické marihuany likvidujícím mládež i nemocné, vyhovuje jenom mafii, korupci a tmářství. Jediný, komu nevyhovuje, jsou občané, zejména senioři, nemocní, mládež a státní rozpočet. Studenti a mladí lidé by měli vzít rozum do hrsti, když ho rodiče postrádají a odmítají bránit své vlastní rodiny.

Marek Štěpán, Kereka

Zdroj: konopijelek.cz

Ak sa Vám článok páčil, vopred ďakujeme za jeho zdieľanie:
6 025 pozretí

Všetky informácie uvedené na stránkach Znanie sú od nezávislých prispievateľov, alebo len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú nevyhnutnú lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov. Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi tejto stránky, ktorá nenesie zodpovednosť za nesprávne informácie. E-press dáva priestor na slobodu prejavu a právo na informácie, ktoré zaručuje
Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. čl. 26 Ústavy SR.>
...Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu...

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na [email protected] Ďakujeme
  • Array