Jak pomáhat sám sobě tím, co jíme a pijeme? O notoricky známém, a přesto dobře utajeném světě přírodních antibiotik a antivirotik si budeme povídat s Jiřím Kuchařem, všestranným publicistou a spisovatelem, autorem více než desítky knih z nejrůznějších oblastí. Například Léčitelé, jak je neznáme, Ayahuasca aneb tanec s bohy, Praha ezoterická, Průvodce skrytými dějinami města. Je také objevitelem Hitlerovy umělecké sbírky v Čechách a spoluautorem knih: Přírodní antibiotika, Hořká pravda o sladkém cukru, …
Jiří Kuchař 1. díl: Asi jediné univerzální antibiotikum je medicína faraonů, černucha setá
Už několik měsíců intenzivně skloňujeme termín „imunita“. Musíme mít silnější imunitu, abychom byli zdraví a abychom se ubránili pandemii a neoslabovali se. Toto rázné nabytí imunity si nejčastěji spojujeme s tím, že si koupíme potravinové doplňky – a už jsme se ošálili dokonale, protože v tu chvíli jsme uchlácholeni tím, co vše pro své zdraví děláme. A když to nevyjde, tak sáhneme po lécích, a protože je potřeba, abychom byli zase rychle výkonní, a jdeme rovnou s kanónem na komára, takže i v banálních případech nasadíme syntetická antibiotika. To, že si tak sami vyrážíme z ruky nejsilnější zbraň na opravdu těžké infekce, víme. Víme toho dost o stále četnější rezistenci lidí na syntetická antibiotika. Jenomže použít úměrně našemu stavu antibiotika či antivirotika přírodní je nekonečně pracnější, zdlouhavější a hlavně – efekt není okamžitý, a tak našemu tělu nedáme šanci, aby si pomohlo samo a aby si moudře vybudovalo opravdu silnou imunitu.
Zdroj a celý rozhovor, včetně textového přepisu: kupredudominulosti.cz
- Olej z čiernej rasce – Nigella sativa
- Olej z černého kmínu – zlato faraónů – článok
- Čierna rasca (kmín), jedna z najcennejších liečivých rastlín v histórii ľudstva – článok
- Prírodné zubné pasty a kefky
- Zinok
- Dýňové – tekvicové semiačka a oleje
- Peruánske byliny
- Knihy Rudolfa Steinera
Jiří Kuchař 2. díl: Klasická a alternativní medicína nemusí stát proti sobě, ale mohou se doplňovat
Jak je stále více a v mnoha tématech rozdělována společnost, prohlubují se příkopy také mezi tábory zastánců klasické, tedy alopatické medicíny, a medicíny alternativní, které se také říká přírodní. Obě tyto znesvářené skupiny tady jsou vedle sebe už stovky let, ale až donedávna platilo, že mezi nimi žila – a byla ta největší část lidí, která přijímala oba způsoby. Jenže právě těch, kteří jsou smířliví k oběma stranám sporu a poměrně rozumně obě strany nabádají, aby se usmířily a v zájmu všech lidí spolupracovaly, stále ubývá ve prospěch vyhrocených stanovisek. S Jiřím Kuchařem hovoříme právě o tom, že žádná medicína, ani klasická medicína, ani alternativní, přírodní, není zloduch, neměli by to být tedy nepřátelé, ale spojenci.
- Púpavové smothie
- Výťažok z púpavy
- Články Jozefa Jonáša
- Rozhovory s Milanom Calábkom
- Články Davida Freja
Jiří Kuchař 3. díl: Paracelsus doporučoval dát si jednou za čtrnáct dní větší množství alkoholu
Proč je užívání draslíku nezbytné pro snížení tlaku, ale i o dalších účincích přírodních látek.
- Draslík
- Sušené ovocie v ktorom sa nachádza aj draslík
- Kvalitná horčica bez octu a iných prídavných látok
- Koriander BIO
- Prečo cejlónska škorica
- Kvalitný BIO kokosový olej
- Vitamin D
- Rôzne Vitamíny D a C