Vláknina, baktérie

Často dostávam otázky, či je vhodné brať doplnkové preparáty výživy. Nie som ich zástancom v prípade ak žijeme v súlade s prírodnými zákonmi. Ale ruku na srdce. Kto tak žije? Okrem toho, pomer vitamínov a minerálov  ktoré boli v potravinách pred 100 rokmi a sú tam dnes je až neuveriteľné. Viete si to pozrieť v článku:

Ak odmyslíme psychosomatiku (ktorá je hlavnou príčinou ochorení), tak počas konzultácie s klientmi často zisťujem, že výživa ľudí je dosť zlá.

dream designs

obrázok so súhlasom dream designs / FreeDigitalPhotos.net

Okrem iného konzumujeme aj nedostatočné množstvo vlákniny. Podľa stavu intoxikácie organizmu (o čom svedčí aj naše svetové prvenstvo v úmrtí na rakovinu hrubého čreva) a podľa americkej spoločnosti pre rakovinu by bolo potrebné skonzumovať 30-70g koncentrovanej vlákniny denne. Toto množstvo sa nachádza približne v 0,5 kg vločiek alebo orechov, 3 kg mrkvy, kapusty, alebo ryže natural a až v 10 kg bielej ryže. Takou Miso polievkou, kyslou kapustou, či pickles vieme dodať do organizmu aj probiotiká. V jogurtoch sú ako „dôchodcovia“ – nedokážu sa rýchlo, alebo vôbec pomnožiť. Dôležité je aj ich množstvo, aby pri prechode cez žalúdok (kyselinu v ňom) aspoň niektoré prežili.

 

Tento pravidelný prísun nám pomáha upravovať mikrobióm a potláčať v čreve patogénne baktérie a plesne, ktoré nie len znižujú schopnosť vstrebávania živín z potravy, ale silne intoxikujú organizmus. Ak ich konzumujeme spolu s vlákninou, sú schopné „roztrhať“ usadeniny v čreve. Okrem toho, že vláknina absorbuje toxíny, viaže na seba aj štepy žlčových kyselín a znižuje cholesterol.

Tieto pozitíva prispievajú nielen k redukcii telesnej hmotnosti, ale zvyšujú celkovú imunitu organizmu a využiteľnosť živín z potravy. Aby sme nevyhadzovali zbytočne peniaze na rôzne doplnky, poraďme sa s odborníkom-dietoterapeutom.

Viac info v novšom článku a prednáške Petra Tótha:

Ak sa Vám článok páčil, vopred ďakujeme za jeho zdieľanie:
2 786 pozretí

Všetky informácie uvedené na stránkach Znanie sú od nezávislých prispievateľov, alebo len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú nevyhnutnú lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov. Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi tejto stránky, ktorá nenesie zodpovednosť za nesprávne informácie. Znanie.sk dáva priestor na slobodu prejavu a právo na informácie, ktoré zaručuje
Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. čl. 26 Ústavy SR.
...Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu...

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na [email protected] Ďakujeme