Korupcia Monsanta odhalená: EÚ zablokovala francúzsky zákaz GMO kukurice

Hneď po tom ako Francúzsko vyhlásilo zákaz pre pestovanie geneticky modifikovanej (GMO) kukurice od firmy Monsanto na svojom území z environmentálnych a zdravotných dôvodov, do procesu zasiahla Európska únia a tento zákaz napriek vôli Francúzov zrušila. Nie je to však žiadnym prekvapením, nakoľko súčasným veľvyslancom USA vo Francúzsku je obchodný partner Georga W. Busha, ktorý už v roku 2007 vyhlásil že národy, ktoré nebudú akceptovať genetické osivá od firmy Monsanto, budú tvrdo penalizované. Dokonca veľvyslanec zašiel až tak ďaleko, že vyhlásil, že takýmto národom by sa malo vyhrážať obchodnými vojnami vojenského štýlu.

Áno, túto sa jasne ukazuje, že pri bezprecedentnom zabezpečovaní dominancie firmy Monsanta vo Francúzsku, USA a zopár ďalších krajín, ktoré permanentne pretláčajú agendu Monsanta, zachádzajú až tak ďaleko, že sa vyhrážajú iným suverénnym národom odmietajúcim ich agendu obchodnými vojnami vojenského štýlu. Monsanto má totiž silné konekcie na politické špičky, ako dokazujú nedávno publikované dokumenty Wikileaks.

Jedným z najlepšie vypovedajúcich tvrdení je výrok Craiga Stapletona, v ktorom hovorí: „Náš parížsky tím navrhuje vytvorenie zoznamu cieľov odporujúcich našej agende a tých, ktorí robia v EÚ problémy, zvlášť tých najviac vyskakujúcich. Tento list by sa mal udržiavať dlhodobo, keďže v tejto oblasti nie je možné očakávať skoré víťazstvo. Na nich bude potom útočené, aby si uvedomili, že podobné snahy o potláčanie GMO budú mať pre EÚ vážne dôsledky. To by malo pomôcť našim záujmom a zároveň posilniť pro-GMO hlasy v rámci Európskej Únie.

A toto ani zďaleka nie je tá najšokujúcejšia časť! Dokumenty Wikileaks ďalej pokračujú s odhalením, že samotní diplomati USA priamo pracujú pre firmu Monsanto, zabezpečujúc pre ňu jej záujmy naprieč celým svetom. Je preto divné, že EÚ klepla Francúzsku po prstoch, keď sa pokúsilo zabezpečiť zdravie pre svojich občanov?

Pri skúmaní dôvodov prečo Európska Únia zasiahla a zablokovala francúzsku vnútornú legislatívu sa celá vec stáva ešte zrejmejšia. Európska agentúra pre bezpečnosť potravín odmietla francúzsky zásah na základe tvrdenia, „že neexistuje žiadny vedecký dôkaz“ ktorý by potvrdzoval riziká pre ľudské zdravie, zvieratá alebo životné prostredie. Samozrejme, existuje celá rada presvedčivých dôkazov usvedčujúcich to, že genetické výtvory Monsanta ohrozujú nielen ľudské zdravie ale aj planétu ako celok. Dokonca aj EPA (americká agentúra pre ochranu životného prostredia) varovala pred tým, že geneticky modifikované plodiny od Monsanta vedú k zmutovanému a odolnému hmyzu, čo si následne vyžaduje zvýšené dávky postrekov pesticídmi.

Spotrebitelia sa prebúdzajú a spoznávajú skutočnú agendu firmy Monsanto a nebezpečenstvá spojené s jej modifikovanými výtvormi. Vyše 45 000 komentárov bolo odoslaných na webovú stránku USDA (americké ministerstvo poľnohospodárstva) vyjadrujúc obavy a nesúhlas s novými odrodami geneticky modifikovaných plodín Monsanta. Oproti tomu len 23 komentárov bolo od zástancov GMO. Monsanto prešlo od kedysi skrytej do dnes už úplne otvorenej korupcie. To len potvrdzuje ako hlboko je táto firma zakorenená vo vláde USA. Je snáď len náhoda, že jeden z hlavných predstaviteľov FDA (amerického úradu pre potraviny a lieky) bol v minulosti popredným zamestnancom Monsanta?

Zdroj: Badateľ.sk

Ak sa Vám článok páčil, vopred ďakujeme za jeho zdieľanie:
4 222 pozretí

Všetky informácie uvedené na stránkach Znanie sú od nezávislých prispievateľov, alebo len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú nevyhnutnú lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov. Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi tejto stránky, ktorá nenesie zodpovednosť za nesprávne informácie. E-press dáva priestor na slobodu prejavu a právo na informácie, ktoré zaručuje
Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. čl. 26 Ústavy SR.>
...Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu...

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na [email protected] Ďakujeme
  • Array