5 důvodů proč chodit občas nahý

obrázok so súhlasom stockimages / FreeDigitalPhotos.net

obrázok so súhlasom stockimages / FreeDigitalPhotos.net

Nic není víc posilující, než být zdravý, silný a nahý. Kdy jste se naposledy podívali na své nahé tělo v celé jeho kráse? Myslím opravdu podívali – dali mu celou svou vědomou pozornost, porozuměli mu a přijímali vše, co se do něj za ta léta vašeho života otisklo. Bez hodnocení jak velká či měkká stehna třeba máte, kolik strií vám zůstalo po porodu, jak povislé jsou vaše bicepsy, jaký záchranný kruh se nepozorovaně usídlil kolem vašeho pasu nebo v jakém stupni se nachází případná celulitida.

Pro mnoho z nás to není jednoduchý pohled, neboť iluze dokonalosti objímající naší každodennost a vykukující na nás z vyretušovaných plakátů, některé z nás dostává s létem více do kolen, ale je to jen iluze! Iluze, která nás odděluje od sebe samých, učí nás se nemít rádi, protože jsme nevyjeli z diktátu nějakého komerčního soustruhu. Učí nás se porovnávat a žít z ega namísto ze srdce, protože tělo je prvním nejpatrnějším důkazem, který za nás hovoří i beze slov.

Naše tělo nese stopy našeho životního příběhu. Naše chyby i úspěchy, zobrazuje se v něm naše aktuální rozpoložení, povaha, geny a úkoly, které jsme sem přišly naplnit a to jak vlastně zvládáme žít.

Pocit z vlastního těla není jen o tom, že skutečně nějak vypadající tělo máme, ale je o myšlenkách, s jakými o něm smýšlíme, o emocích, které při tom prožíváme a o míře sebe-vědomí, které jsme zatím stihli rozvinout. Roli ve vnímání sebe sama mohou také ovlivnit nejrůznější traumata, která jsme si již dávno do sebe uložili, neboť jsme okolím nebyli přijímáni takoví, jací jsme a byli jsme ještě příliš slabí na to, abychom pochopili skutečný význam tohoto sdělení. To znamená, že například krásná žena nebo urostlý vyrýsovaný muž, mohou trpět pocity ošklivosti ze svého těla, neboť jejich mysl nosí a zrcadlí jim jiný obraz o tom, jak by měli vypadat než ten, kterým jsou a tím pádem se považují za nedostatečné a nezáří. A v tom to je – vnitřní záře!

Sebe-vyléčení přijetím se a oslava sebe sama jako jedinečné krásné bytosti je dlouhodobým procesem poznávání a pokory a dá se krok za krokem zvládnout.

Pokud se tedy už chcete přestat bičovat při každém pohledu do zrcadla, naučte se milovat své tělo, kterým jste byli požehnáni, neboť je dokonalým chrámem pro Duši a s ohromnou láskou a moudrostí nám umožňuje tvořit zde, ve hmotném světě. A také ukažte prostředníček všem módním přehlídkám, časopisům, reklamám, reality show a podobně, které říkají, že všichni musíme vypadat určitým způsobem, abychom mohli dýchat společný vzduch a cítit se svobodní a šťastní.

Možnou cestou, jak nastartovat sebe-přijetí své nahoty může být pobývání pár minut nebo hodin nazí v prostředí bezpečného domova, který vám poskytne plný komfort a nikam vás netlačí a později třeba osamoceni nebo s partnerem v přírodě, kde se úplně propojíte do Jednoty, neboť naše těla jsou utkána ze stejného materiálu jako příroda, která je autentická a nic neřeší.

A proč to všechno vlastně?

1. Přijmout svůj životní příběh

Jak už jsem zmínila, naše tělo nese stopy našich životních událostí, ať to byli nejrůznější zranění, nemoci, operace, těžké doby depresí a strachu s následným přejídáním, pochybování o sobě a následné drastické diety, těhotenství a cokoli dalšího, stejně jako ty krásné chvíle dovolených, času, kdy si zajdete do přírody, na masáž, na cvičení, cítíte se šťastní se svými přáteli a rodinou, záříte. Vše se do těla ukládá a následně zrcadlí ven a není se za co stydět, takový je zkrátka váš osobní příběh a když ho znáte a přijímáte, můžete se také rozhodnout jakým směrem se bude ubírat dál a jak jednou skončí.

2. Obejmout svou celistvost

Nikdy se nezažijete více, než ve chvílích, kdy jste nazí. Nahota je bránou k otevřenosti, opravdovosti a ryzosti nás samých, neboť jsme sundali masku oblečení, kterou vyjadřujeme, kdo si myslíme, že jsme. Takto jsme kompletní a v tomto stavu je po odbourání prvotní zranitelnosti ohromná síla, ze které můžeme čerpat na cokoli, kdykoli.

3. Prožít svou zranitelnost

Nahota je ztělesněním naší zranitelnosti a zranitelnost je dobré na své cestě prožít a integrovat jako jeden z pocitů, který nám bylo možno zažít, neboť skrze něj můžeme zjemnit a zkultivovat své ego. Není důvod se bát být zranitelný, naopak, je to příležitost k tomu, projevit svou odvahu, nechat se být skutečně viděn. Je to pramen hloubky našeho života, díky kterému začneme svůj život žít opravdu ze srdce.

4. Ukázat světu svou jedinečnou krásu

Obnažit své nahé tělo a přitom v sobě s ním pocítit mír je způsob, jak se stát svobodný a imunní vůči narážkám nevědomých. Neexistuje jediný důvod, proč byste se měli cítit kvůli svému tělu špatně. Když přijmete své minulé lekce, kterým s oblibou říkáme chyby, nebude už žádný spouštěč toho, čemu se říká pocit studu za nedokonalost nebo pocit méněcennosti, neboť veškeré reakce světa na nás samé vytváříme my sami a sebepřijetím odpadnou. Dovolte si zažít být sami sebou, krásní právě teď a tady, se vším, čím vás váš život obohatil. Už jste krásní!

5. Postavit se svým strachům a osvobodit se

Mnozí z nás utrácí spoustu peněz za krásné oblečení, ale mnohé nejlepší momenty našeho života se dějí bez něj. Jsou to právě ty momenty, kdy čelíme svým strachům a máme možnost se osvobodit fyzicky, mentálně, emocionálně i duchovně.

Každá vráska zrcadlí naší silnou životní zkušenost, každý šedý vlas náš strach o nejbližší, každá pigmentová skvrna nebo piha to, jak milujeme slunce, každá oblinka na bříšku či bocích to, jak milujeme chuť dobré čokolády, vína nebo koláče od babičky, pokaždé když máme kruhy pod očima, ukazujeme světu, že jsme prožili skvělou noc s partnerem nebo přáteli na večírku nebo že jsme celou noc houpali v náručí naše milované dítě, které mělo noční můru…

Vše je odrazem našich činů a prožívání, vše je povoleno, vše jsme my.

Nebojme se být občas sami se sebou nazí a ženy bez make-upu a vnímejme se zevnitř i zvenku.

Pozorujme své pocity libé i méně libé a zkoumejme, kdo vlastně jsme a proč, protože jedině tak se můžeme změnit podle toho, jak se chceme cítit. To, že to máme teď „nějak“ neznamená, že takhle to jsme prostě my a tečka. Máme možnost stávat se každou vteřinou novým člověkem a je to jen o našem vlastním rozhodnutí se. Přeji nám krásné teplé léto, které vybízí k sebepoznání všech našich těl…

AUTOR: MICHAELA MIA WEISSOVÁ, WWW.SLUNECNYZIVOT.CZ

Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě, pokud bude připojeno jméno autora, zdroje, aktivní odkaz na www.slunecnyzivot.cz a celá tato poznámka. Díky!

Ak sa Vám článok páčil, vopred ďakujeme za jeho zdieľanie:
2 547 pozretí

Všetky informácie uvedené na stránkach Znanie sú od nezávislých prispievateľov, alebo len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú nevyhnutnú lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov. Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi tejto stránky, ktorá nenesie zodpovednosť za nesprávne informácie. E-press dáva priestor na slobodu prejavu a právo na informácie, ktoré zaručuje
Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. čl. 26 Ústavy SR.>
...Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu...

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na [email protected] Ďakujeme