Zelené potraviny sú veľmi cenné a silné

Účinnosť zelených potravín sa často podceňuje. Možno v domnení, že sú to potraviny a nie liečivky. A to je mylná predstava.

Japonci tvrdia, že žena z kuchyne vládne nad životom a smrťou všetkých členov rodiny. Týmto, ani nie veľmi nadneseným porekadlom, sa upozorňuje na to, že kvalita a zloženie potravy sa nesmie podceňovať. A k tomu patrí aj výber potravín. Tie, ktoré sú niečím mimoriadne, objavuje firma Energy na celom svete a ponúka nám ich na liečivé stravovanie, či už na prevenciu alebo terapiu. Videorozhovor a tento článok je určený na pomoc pri ich výbere.

Ďalšie produkty z rozhovoru nájdete v texte. Pri klinkutí na modrosfarbené slovo sa Vám otvorí nová stránka s ďalšími informáciami:

ÚNAVA

Najväčší výber je k dispozícii pre stavy únavy. Únava je v súčasnosti absolútne bežný stav. Je to daň nášmu životnému štýlu. Nevidím úplne ako správne „dopovať“ sa, ale niekedy treba zabrať, a tak privítame akúkoľvek pomoc.

Chlorella telo nielen prečistí, ale aj doplní silu. Je v tomto účinku pomalšia, ale o to dôkladnejšia. Posilní skôr vitalitu než okamžitú silu. Takže je vhodná pre stavy dlhodobej záťaže, ktoré nás už unavili, ale ešte nevyčerpali.

zelene-potraviny

Pre viac info o zelených potravinách klik na obrázok
free photo www.pixabay.com

Naproti tomu Barley či už vo forme džúsu alebo tabliet dodáva okamžitú energiu, ktorá je hneď k dispozícii. Je to drsná, dravá energia jari, ktorá dokáže prinútiť rásť rastlinku skrz kameň. Zrýchlia sa nám reakcie, sme pripravení na akciu. K tomu patrí aj určité psychické nastavenie – na riešenie problémov.

Hawaii spirulina ide na vec úplne z iného smeru. Obsahom mimoriadnych nutričných látok sa zvýši ponuka všetkého, čo potrebujeme, a tak sa do tela dostanú látky, z ktorých môže veľmi dlho vyrábať energiu. Spirulina teda podporí priamo fyzické telo, dodá mu stavebné kamene na fyzickú aktivitu aj činnosť mozgu. Pôsobí síce pomaly, ale zato poriadne. Dá sa využiť pri dlhodobom preťažení. K tomu patrí aj podpora hojenia rán a rekonvalescencia po rôznych ochoreniach, súčasne podporuje činnosť mozgu – ponukou všetkého potrebného.

Raw Ambrosia je zasa úplne iného rangu. Dopĺňa najzákladnejšiu energiu v nás – má takú veľkú moc. Silno nám podporí prazáklad a budeme sa môcť opäť oprieť sami o seba, o svoje telo a svoju energiu. Je to výborný pocit vedieť, že zvládneme dosť. Svojím charakterom ide o jinovú substanciu, takže jej pôsobenie sa začína neskôr, ale je veľmi stabilné a dlhodobé.

Ďalšou rastlinou, ktorej plody máme k dispozícii, je červená repa – Beta. Povzbudí vtedy, keď ide o únavu spojenú s tzv. oxidatívnym stresom, teda po ožiarení rôznymi lekárskymi prístrojmi, alebo po užívaní silných liekov. Jej účinok je mimoriadny a dlhodobý.

A Goji? Ak sme dlhodobo psychicky preťažení, prichádza tzv. oslabenie krvi. To je termín čínskej medicíny, ktorý znamená silné vyčerpanie výživných zložiek krvi. A Goji ich dokáže doplniť. Tým sa zabráni predčasnému starnutiu rovnako ako vyčerpaniu zo slabej výživy.

Matcha pôsobí proti pocitu únavy a ospalosti tým, že zrýchľuje metabolizmus a podporuje odbúravanie tukov. Priamo dodáva energiu do mozgu, zvyšuje schopnosť koncentrácie a posilňuje pamäť. Aj ona pôsobí antioxidačne, rovnako ako nasledujúce ovocie – Acai. Ochraňuje bunky tela a dodáva jangovú energiu najmä do prvku Ohňa. Ohňu patrí srdce, tým pádom psychika. Radosť, ktorú podporuje, vždy otvára zdroje ďalšej sily.

Maca podporuje priamo vitalitu, rýchlo vracia silu pri fyzickom vyčerpaní a vďaka tomu je vhodná napríklad na dlhé prechody hôr.

Rakytník – Sea Berry má veľký význam pre vybudovanie dlhodobej odolnosti. Pri tomto produkte veľmi záleží na spôsobe pestovania, a tak sa himalájske bobuľky zaraďujú k najlepším na svete. Užíva sa dlhodobo.

ŽENSKÁ A MUŽSKÁ SILA

Ďalšou veľkou kapitolou pre zelené potraviny je ženská problematika. Už sme sa zmienili o Ambrosii, ktorá dopĺňa jin, teda rýdzo ženskú substanciu. Do západného jazyka sa to dá preložiť ako produkt podporujúci a normalizujúci hormonálnu aktivitu. Tým dokáže riešiť u mužov aj zväčšenie prostaty, ktoré nastáva pre nevyváženosť mužskej a ženskej sily. Raw Aguaje pomáha vyrovnávať prirodzenú hormonálnu hladinu, podporuje všetko ženské. Organic Maca pôsobí na hormonálnu hladinu priamo centrálne. Harmonizuje ju u ženy aj muža.

DETOXIKÁCIA, PROTINÁDOROVÉ PÔSOBENIE

Detoxikácia je výsadou najmä Chlorelly – pomôže organizmu zbaviť sa jedov, ťažkých kovov a chemikálií. Spirulina Barley čistí krv, pečeň a obličky a obnovuje rovnováhu vnútorného prostredia. Samotný Barley podporuje metabolizmus, a tým nastáva detoxikácia. Ambrosia sa zameriava na detoxikáciu pečene a je veľmi účinná pri stavoch po mononukleóze – tu je vhodná kombinácia s Regalenom.
Protinádorovo pôsobí Beta, ktorá podporuje imunitu a má antioxidačné účinky, čím zlepšuje vnútorné prostredie a znižuje riziko vzniku nádorov. Podobne aj Goji je silným antioxidantom, ale súčasne podporuje krv pri chemo- i rádioterapii. Sea Berry na to ide inou cestou. Cielene podporuje zdravé bunky, a tým znižuje riziko rozvoja nádorov. Navyše posilňuje psychiku, takže sa oslabuje aj psychosomatická stránka nádorového procesu.

PODPORA KRVI

Veľmi často sa v praxi stretávam s potrebou podporiť krv. Tomu môžeme pomôcť Chlorellou, ktorá podporuje tvorbu červených krviniek a aktivitu krviniek bielych. Spirulina Barley aktivuje tvorbu červených a bielych krviniek a zlepšuje krvný obraz. Tým zlepšuje zásobovanie krvi kyslíkom. Obe zložky tohto produktu takto pôsobia, takže efekt posilnenia krvi je veľmi výrazný.

CHCETE SCHUDNÚŤ?

Častou otázkou tiež je, ako zdravo chudnúť. Je možné využiť práve silu zelených potravín. Spirulina Barley je vyvážený produkt, ktorý ponúkne podporu tela dodaním vynikajúcej výživnej zložky a súčasne ho prečistí a energeticky posilní. Matcha výrazne podporuje metabolizmus tak, že urýchľuje spaľovanie tukov – a to sa dá pri chudnutí skvelo využiť. Acai zasa reguluje cukor v krvi a súčasne pomáha pri tvorbe energie pre pohyb, takže sa človeku lepšie cvičí. Aspoň trocha pomoci v tej drine!

CUKROVKA, STARNUTIE

Ďalšou, trocha súvisiacou problematikou je cukrovka. Spirulina Barley i Matcha znižujú hladinu cukru v krvi, Acai reguluje vzťah medzi inzulínom a hladinou cukru, pôsobí teda komplexnejšie. Acai môžeme využiť aj pri ovplyvnení hladiny cholesterolu.

Na spomalenie starnutia použijeme Chlorellu, ktorá prečisťuje celý organizmus, alebo Barley, ktorý štartuje jarnú, teda obnovovaciu energiu. Barley podporuje aj hojenie.

NIEČO AJ PRE DETI

Zelené potraviny sa dajú samozrejme využiť aj pre blahodárny vývoj detí. Jednak je tu superpotravina z tých najlepších – a síce Ambrosia. Ak si prečítame jej obsahové látky, niet sa čomu diviť. Zdá sa, že človek by sa mohol živiť azda len touto dobrotou. V tehotenstve podporí vývoj najmä nervovej sústavy dieťaťa cviklový prášok Beta, a to tak, že znižuje riziko vrodených chýb. Aguaje zasa podporuje vývoj svalov a kostí v priebehu života v maternici. A aby vôbec dieťatko mohlo vzniknúť, môžeme podporiť sexuálnu apetenciu – u žien s Aguaje, u mužov s pomocou Maca.

Autor: MUDr. Alexandra Vosátková

MUDr. Vosátková (lekárka so súkromnou praxou v Třebíči so zameraním na celostné liečebné postupy, najmä tradičnú čínsku medicínu)

Ak sa Vám článok páčil, vopred ďakujeme za jeho zdieľanie:
2 422 pozretí

Všetky informácie uvedené na stránkach Znanie sú od nezávislých prispievateľov, alebo len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú čitateľov nahrádzať bežnú nevyhnutnú lekársku starostlivosť, či urgentnú medicínu, ani k tvrdeniam o liečivých účinkoch produktov, či postupov. Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi tejto stránky, ktorá nenesie zodpovednosť za nesprávne informácie. E-press dáva priestor na slobodu prejavu a právo na informácie, ktoré zaručuje
Ústavný zákon č. 460/1992 Zb. čl. 26 Ústavy SR.>
...Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, písmom, tlačou, obrazom alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu...

Ak kliknete ľavou myšou na ľubovoľné na modro zafarbené slovo, otvorí sa Vám o tom viac informácií. Ak niektorý odkaz nefunguje, budeme radi, ak nám o tom napíšete na [email protected] Ďakujeme
  • Array